mlaka
22.01.14,16:53
Dobry den, som na RD do 9.2.2014. Prejavila som volu nastupit do zamestnania, ale zamestnavatel mi povedal, ze ked budem na nastupe trvat, tak "to ukoncime", ze sa mam rozhodnut. Rozhodla som sa tak, ze som mu predlozila sprievodny list + dohodu o ukonc. PP podla §60 z organizacnych dovodov podla §63 ods 1 pism. b. 17.1. suhlasil a podpisal s datumom ukoncenia 31.1.. Moze zamestnavatel jednostranne tuto dohodu o ukonceni PP zrusit? Dnes mi zaslal doporuceny list, ze na zaklade novych skutocnosti rusi jednostranne dohodu, a ze sa mam dostavit do troch dni na prerokovanie. Ak sa nedostavim, tak som povinna 1.2. nastupit. Reagovat? Alebo cakat do 31.1.2014? Co mi poradite? Som trosku v pomykove.
Tweety
22.01.14,15:55
Ak ste sa dohodli na skončení k 31.1, PP týmto dátumom končí. Ale je to nezvyčajné, pretože Dohodu o skončení PP z organiz. dôvod iniciuje zamestnávateľ.
A to, či čakať?, reagovala by som na list zamestnáv..
veronikasad
22.01.14,16:04
Čo podpísal ? Prevzatia dohody a sprievodného listu, alebo máš podpis zamestnávatela na kopii dohody v rubrike zamestnávatel.?
mlaka
22.01.14,16:04
ano, ale on mi na prvom stretnuti, kde som chcela predlozit oznamenie o ukonceni RD a nastupe, uviedol spomenute. Jedinou formou akou sa moze domahat neplatnosti je sudna cesta ci? Na co vsetko sa mam pripravit? Neviem, ci mu mam nieco napisat, alebo nechat tak a cakat. Nerada by som mu davala nejake podnety
mlaka
22.01.14,16:12
podpisal sprievodny list, ze prevzal+ na dohode - podpis zamestnavatela