pista 2311
26.01.14,16:39
ivka70
26.01.14,16:06
Neda sa povedat, ktora je lepsia.
Je jedno, odkial budes tlacit, podstatne informacie pre vyber tlaciarne su uplne ine: ako casto budes tlacit a kolko budes tlacit ....

Atramentove tlaciarne zvycajne nesmu dlho stat bez tlace ... lebo zasychaju naplne.
Laserove su skor drahsie, ale tento problem nemaju ...
pavol54
26.01.14,16:45
Dnes sú v podstate lacné aj laserové tlačiarne, niekedy je tlačiareň lacnejšia ako náhradná náplň, ja by som si u pána gogla našiel ceny tlačiarní ako píše ivka ak málo tlačíš alebo ak tlačíš do miest kde je podmienka stálosti tlače tak jedine laserovú (atramentová vysychá a ale aj sa stalo že vytiekla náplň tlač sa rozpúšťa od vlhkosti)
arizona
26.01.14,16:58
Ak netlacis denne, tak je lepsia laserova.Aj ked je drahsia, nevysycha ti toner, vydrzi dlho.Pri atramentiovych su drahe naplne.
Ja mam sa Samsung, ma asi 7 rokov, stale som na druhom toneri
Ailise
26.01.14,17:04
V tomto článku http://plnielanu.zoznam.sk/c/2307/atramentova-alebo-laserova-tlaciaren-ktora-je-vhodnejsia-prave-pre-vas sa píše, že tonery do laserových tlačiarní majú väčšiu kapacitu a sú lacnejšie.

Ja mám atramentovú a teda tých 25 eur za toner, ktorý vydrží veľmi krátko (alebo žeby ozaj vždy vyschol, pretože málo tlačím?) sa mi zdá neskutočne veľa.
bubkoch
26.01.14,17:33
nie je dolezite len kolko bude tlacit, ale ČO bude tlacit ...
ak planuje tlacit fotky, tak rozhodne atramentovu ...
srska
26.01.14,17:33
arizona
26.01.14,17:46
Pre amatera,ktory si bude tlacit obcas fotky pre vlastnu potrebu, sa kupovat tlaciaren neoplalti.Ked si zratas vsetky naklady, tak ovela lacnejsie vyjde dat si fotky urobit
pista 2311
26.01.14,18:50
no a laserova nedokaze vytlacit foto
pavol54
26.01.14,19:00
no neviem prečo nie, moja farebná laserová tlačí perfektné fotky, inak digitálny foťák sa nikdy nevyrovná filmovému na občasné fotky stačí odniesť kartu z foťáka do foto štúdia
pavol54
26.01.14,19:35
cca 50€ laser = približne 2000-3000 strán
bubkoch
26.01.14,20:23
to si len ty myslis ze su perfektne ... laserova uz z principu nemoze vytlacit kvalitnejsiu fotku ako kvalitnejsia atramentrova ... je to technicky nemozne ...
TATRY MKS
27.01.14,18:43
moja skúsenosť - ako účtovníčka, tlačím dosť veľa, minulý rok v období daňových priznaní mi kúpili technici (lebo som si dala poradiť) tlačiareň Samsung - tlačiareň stála cca 130 EUR ale náplň do nej 80,- EUR (naviac ju v celom meste nebolo dostať) a v samsungu sú také tonery, že žiadne "potriasanie" a funguje ešte 2 dni alebo 2 týždne... všetky drobné, čo som zarobila pri daňových priznaniach som minula na tonery - na tieto daňové priznania som sa pripravila ináč, sama som si našla laserovú tlačiareň HP za 110 EUR a jeden toner do nej stojí 8,- EUR nie je to preklep -slovom osem eur (objednávka obidvoch produktov z internetu) . Kým na Samsungovom toneri som vytlačila cca 1 balík kancelárskeho papiera, tak pri tejto za 8,- EUR som už otvorila tretí balík a stále ide... Som nadmieru spokojná...
paťuška
29.01.14,13:20
Súhlasím HP Laserjet sú úplne bezproblémové a aj prevádzka lacná. Hovorím o čiernobielej tlačiarni. Farebná bude tlačiť kvalitne iba pri originálnom toneri, pri repasovaných robí fľaky.
amoo
29.01.14,14:42
Súhlasím, na text Laserovú je pohodlnejšia. Nezabudnúť na to že prvá dávka toneru môže byť len cca 1/3 po ďalšom naplnení vám vydrží podstatne dlhšie. Mate možnosť si kúpiť náhradnú kazetu tzv. kompatibilnú za veľmi slušnú cenu (za cenu naplnenia originálu) a budete mať dva, do rezervy. Pred kúpou si najprv zistite ako je to z cenami a dostupnosťou náhradných tonerových kaziet.
Na grafiku obrázky aj text atramentovú. Osobne mam HP920c starú vyše 10r. zohnal som naschvál takú ktorá mala veľké náplne. Tie dopĺňam atramentom raz za 1/4 rok. Mám 3 čierne náplne a stále mi fungujú, tlač na čierno vychádza veľmi lacno. Na plnenie treba mať trochu zručnosti a správny postup. Tlačím 1x týždenne 20-30 strán, nárazovo aj 100 str. No živiť farebnú náplň je trochu náročnejšie, ale v pohode plním. Zohnal som dávno na nete celkom lacno po 1/2 L. z každej farby. Atramenty boli lacnejšie ako v obchode snáď 5x
Dodkoo
01.02.14,11:27
Ak chceš lacnú prevádzku tak atramentovú ktorá má vonkajšie nádržky na atrament kde len dolievaš farbu cca do 10€ za 70ml. Cena tlačiarne od 130€. Ak chceš ešte lacnejšiu tlačiareň, tak skôr takú kde má samostatne nádobky na každú farbu a tam vieš meniť lacnejšie náplne. Ja používam čínsku nádobku so zátkou otvorím nalejem striekačkou farbu vynulujem počítadlo a funguje ďalej. Po roku a pol cca treba vymeniť batériu v nádobke.
command
01.02.14,18:35
aku mas tlaciaren? lebo staci si kupit tonery z internetu je vela obchodov na nete ktore predavaju kompatibilne naplne v cene cca 1-5 za kus napr na moju canonku kupim celu sadu 5ks za nejakch 6 €
command
01.02.14,18:38
Treba rozlisovat repasovane a kompatibilne repasovane by som po skusenostiach s nimi uz nekupoval.
pavol54
01.02.14,18:45
hp 100 color mfp
misoft
02.07.17,14:13
Môžeš doporučovať - po troch rokoch ju možno aj zodral....
Sleduj aj dátumy príspevkov, na ktoré odpovedáš.
Odpoveď je (podľa mňa) neužitočná.