mizubizu
26.01.14,21:09
Dobrý deň! Potreboval by som poradiť. Má Sociálna poisťovňa nejaké zákonne povinnosti, čo sa týka odvodu príspevkov do 2. piliera? Môj problém je v tom, že za minulý rok mi SocPoist poslala iba jeden príspevok. Problémy sa začali po zmene fondu v apríli. DDS tvrdí, že u nej je všetko v poriadku. A mám neakú šancu na finančné odškodnenie/ resp. aspoň vyrovnanie finančnej straty? Ak som náhodou tému založil v zlej rubrike, tak sa ospravedlňujem. Za všetky odpovede vopred ďakujem.
veronikasad
26.01.14,20:40
Platí tvoj zamestnávatel načas odvody ?
tictac7
26.01.14,20:44
....tak, tak, Veronikasad má viac než len múdru poznámku.... si láskavo zisti, kedy Tvoj zamestnávataeľ odvody skutočne realizuje - a ma tak napadlo - to by bolo možno aj na žalobu .... o pár desiatok rokov, kd už budeš vedieť presne škodu vyčísliť....
mizubizu
28.01.14,17:59
bohužiaľ, potvrdené aj z pobočky sociálnej poisťovne - zamestnávateľ za mňa poctivo platí všetky odvody a príspevky mesačne. :) pobočka posunula môj problém na ústredie do ba, že u nich nevedia zistiť v čom je problém.
:(
duves
19.02.14,08:52
Zamestnavatelia, niektorí ani neplatia vobec, lebo neprihlasia človeka do SP.
duves
28.02.14,10:23
Byť tebou, navštívil by som príslušnú pobočku SP a požiadal ich o výpis - "Informácia o zmenách stavu individuálneho účtu poistenca". Do roku 2003 su zvlašť a potom od roku 2004 tiež zvlašť a su velmi podrobné a je tam vidno každy mesiac vymeriavací základ.