annnie
05.02.14,19:00
Mám na DVD svoju svadbu je to už dávnejšie. A chcela by som z toho vybrať ten záver zhrnutie čo býva na konci s hudbou zostrih videa a poslať tete cez facebook aby videla uryvok z nasej svadby. Da sa to nejak? Ci len profik na to musi byt a program. Dakujem za rady.
misoft
05.02.14,18:11
Je mnoho programov na úpravu videa.
Avidemux, Windows Movie Maker, Sony Vegas, Shotcut a pod.
Rada: pokiaľ to chceš "zavesiť" na YT - bude potrebné video konvertovať do formátu, ktorý YT podporuje.
Takže najskôr skonvertovať pôvodné video na formát *.avi (je to tzv. obálka - v nej sú video v kodeku napr. DivX a audio napr. v mp3). Výsledný produkt sa potom dá v uvedených programoch "zostrihať" a výsledok uložiť a zavesiť na YT.
bodliak
05.02.14,18:31
Možné to je, ale potrebuješ na to nástroje.
Máš ? Poznáš ? Ovládaš ?
Sony Vegas a export priamo pre youtube... napríklad.
Chobot
05.02.14,18:57
Ja by som to najprv zostrihal a potom konvertoval. Na konci po úprave aj tak bude musieť renderovať výsledné video, tak načo strácať čas dva krát konvertovaním.
brodozz
05.02.14,20:02
Preco hned vegas? stiahni si portable AVSvideo editor a v tom hravo odstrihnes cast videa a ulozis vo formate YU.
duves
06.02.14,04:22
AnyVideoConverter a vie to priamo ukladať do avi a zadaš čas od akeho momentu do akeho momentu to urobiť vystrihnutie.
misoft
06.02.14,08:54
Omyl - skonvertujem, vystrihnem, čo zostane - uložím v tom formáte, v akom bolo konvertované.
Odskúšané - klas. DVD prevedené na *.avi - to je tá dlhšia časť. Vystrihnutie a uloženie v konvertovanom formáte - cca 1 min.
mr.dred
11.02.14,20:01
Jednoduchý je program Aimersoft Video Converter. Vložíš video,v záložke EDIT vyberieš TRIM,vystrihneš požadovanú časť dáš OK,v hlavnom menu vyberieš formát aký potrebuješ a dáš konvert (na výber je x-možností....YT,FB.....)