EKO-HAUS
09.02.14,09:06
Chcela by som poradiť. Mám pozemok na ktorom sú teraz vysiate oziminy a burina, ktoré tam zanechal pôvodný majiteľ pozemku . Ale tento pozemok chcem zmeniť na trávnatú plochu. Vedeli by ste mi poradiť ako mám postupovať? Mám nájprv oziminy a burinu zničiť nejakým postrekom a potom to celé poorať, povalcovať a vysiaiť trávu, alebo je vhodnejší jekaký iný postup. Potrebovala by som tam tú trávu vysiať čo najskôr. ďakujem

jedná sa o 30 árové pole (nie záhrada)
arizona
09.02.14,08:28
Preco by si si mal svoje okolie zamorovat jedmi,ked existuje vela moznosti,ako plochu preryt a upravit aj bez toho?
Tym, ze zem zalejes chemiou, nevyhubis len burinu,ale aj vsetky zive organizmy, ktore sa v zemi nachadzaju a v buducnosti ti mozu velmi pomoct pri pestovani travnika.
Ked si tieto potrebne zive organizmy vyhubis, tvoj buduci travnik bude dozivotne odkazany na drahu chemiu,stanes sa otrokom svojho travniku. Viac citaj tu http://www.ekozahrady.com/travniky.htm

Rad,ako zacat s upravou plochy a zalozit travnik najdes cez vyhladavac dost aj na POrade,alebo cez google, je zbytocne rozpisovat...

Co tam planujes? Iba zalozit travnik,aby nerastla burina, allebo do buducna nieco ine?
pavol54
09.02.14,08:32
O aký pozemok sa jedná? záhrada? pole? podľa toho sa volí technológia prepracovania