PeterKMY
11.02.14,12:03
Ahojte potrebujem nejaku zmluvu, ideme predavat chatku zahradnu, ale pozemok nieje nas, je zahradkarov da sa odkupit, ale my ho odkupeny nemame. Chatka je riadne zapisana na katastry , len pozemok nieje vysporiadany,to si bude vysporiadavat az buduci majitel nakolko su stym opletacky a o chatu ma uz teraz zaujem, aku by ste mi odporucili zmluvu, ci zmluvu o buducej zmluve alebo ? Vzor by pomohol. Vdaka.
Chobot
11.02.14,14:24
Treba spísať kúpnu zmluvu. Na nete aj na porade je plno vzorov, ale nie je to tak jednoduché napísať zmluvu, aby ju akceptoval kataster.

Z tvojho popisu trochu pochybujem, že máš dostatočné znalosti na vyhotovenie takej zmluvy. Pre teba bude lepšie zveriť to právnikovi alebo realitke. Bude ťa to stáť nejaké peniaze, ale budeš mať istotu, že to na katastri prejde (najmä keď sú tam komplikácie s pozemkom, že nie je odkúpený).
PeterKMY
11.02.14,21:26
No, nam bolo povedane, ze netreba nejaku zmluvu velku, ze nam staci zmluva medzi "nami" kupujuci a predavajuci , ze sme mu tu chatku predali a on nam dal zato peniaze. Len popravde asi by tam malo byt aj nieco dodatocne lebo ked on bude chciet prepisat potom ten pozemok od tych zahradkarov na seba , tak nas bude musiet znova vraj kontaktovat lebo budeme potrebny aj mi pri tom "dopisani" na kataster. Kedze on bude LEN majitel tej chatky...

Asi to necham naozaj na pravnika, alebo kto take nieco uz predaval a pisal zmluvu, lebo toto mi pride o dost zlozitejsie ako pri predaji auta.
tinaro
14.02.14,07:52
Treba si napisat zmluvu len na chatku, do zmluvy uviest bez pozemku, so vsetkymi stromami, krikmi a co tam na tej zahrade mate, a upozornit nato kupujucich,ze budu musiet pozemok odkupit za trhove ceny ak budu chciet