cammino
11.02.14,21:05
dobrý večer Prosím poradiť v tejto veci. Ide o živnostníka pracujúceho v Nemecku na nehnuteľnosti, kde sa registroval a dostal nemecké dič. Vystavuje faktúry pre nemeckú firmu a následne iná nemecká firma vystavuje faktúry pre neho kde fakturuje províziu s dph-čkou. Pri overení čísel dič nie je registrovaný pre dph v nemecku. A dokonca ani firma fakturujúca províziu nie je registrovaná, aspoň podľa čísla, ktoré je uvedené na faktúre... ale fakturuje províziu s dph. Neviem ako sa mám na túto situáciu pozrieť. Mám mu robiť daňové priznanie B-čko na Slovensku a mám ho registrovať k dph podľa par. 7a? Alebo mu vyplývajú nejaké povinnosti v Nemecku? Prosím poradiť.
Mila123
11.02.14,20:11
cammino
11.02.14,20:13
na porade som nezadávala otázku už strašne dlho, a zdalo sa mi, že som ju zadala do nejakej inej rubriky
Mila123
11.02.14,20:18
na Poradu už nechodí tak veľa ľudí a je tu ešte menej tých, kt. vedia poradiť......
cammino
11.02.14,20:21
hmmm,... a kde teda vedia poradiť?
Mila123
11.02.14,20:24
zadarmo?
cammino
11.02.14,20:26
no keby som to chcela za peniaze tak možnosti mám... ale nejaké iné názory by som uvítala aj zadarmo
Mila123
11.02.14,20:29
napíš si otázku na stránku finančnej správy......
alebo využi tie svoje možnosti, ktoré máš
cammino
11.02.14,20:35
tak ďakujem za Tvoj názor... myslela som si, že Porada funguje stále celkom "aktívne"
Mila123
11.02.14,20:38
budem nepríjemná.....koľkokrát si ty odpovedala? prispela svojím názorom ????
ak sa na to tak každý pozerá, potom Porada je tam kde momentálne sa nachádza....ale nie je to iba táto "chyba", prečo tu chýbajú poraďáci.....
cammino
11.02.14,21:06
absolútne som netušila, že to takto funguje,... teda, že ma ignorujú, lebo neprispievam svojimi komentármi... keby som vedela niečo viac ako niekto iný, tak by som odpovedala, ale ja samu seba nevnímam ako odborníka, ktorý by sa mohol vyjadrovať a odpovedať ako skúsení poraďáci... to čo viem ja, myslím vie každá účtovníčka
Anik
11.02.14,21:24
cammino nikto Ťa neignoruje, na stránke momentálne nie je nikto kto sa cíti byť na slovo vzatý odborník.
Potešilo by Ťa, keby sme Ťa nejakým spôsobom a možno aj nechtiac zaviedli?
V tomto prípade si myslím, že radšej žiadna odpoveď ako zlá.
cammino
11.02.14,21:38
ja to aj tak beriem ako si napísala... to bola len reakcia na Milu 123, kde bola malá "výčitka" voči mne, že neprispievam na Poradu... ale aj to chápem, nie som priespievateľ, lebo sa tak necítim.... nechajme to tak, viem, že je to komplikovaná otázka, ... Prajem Tebe aj Mile123 príjemnú noc, alebo možno ešte prácu...
Anik
11.02.14,21:49
Aj Tebe nech sa darí a skús zohnať odpoveď možno práve cez dotaz na finančú správu tam sa máš už o čo oprieť a verím, že na odpoveď budeš , alebo by si čakala riadne dlho.