gazda
12.02.14,16:54
Dobrý deň,

zaujímala by ma mesačná odmena za vykonanie kompletných účtovných služieb (vrátane INTRASTAT) pre firmu (okolo 70 zamestnancov). Je nutné aby ten človek trávil vo firme aspoň 3 dni v týždni. Resp. aká je prax?

Takže:
personalistiku robí HR a účtovník robí mzdy v Money a podklady pripravuje HR
sklad nie je prepojený s účtovníctvom
SW=Money
vrátane
Braňo
12.02.14,16:10
nepíšeš, koľko položiek tam je, aká náročnosť, čo požadujú.
gazda
13.02.14,11:23
Keďže ja nie som ten účtovník, neviem presne na to odpovedať. V princípe sa stará o celú ekonomickú agendu (ale napr. nevystavuje faktúry zákazníkom) .Je to taký malý finančný riaditeľ. Len by to malo byť externe a 3x do tyždňa (niekedy ak treba aj viac).
tictac7
13.02.14,11:38
doplň:
- je to vrátane personalistiky a miezd pre tých zamestnancov?
- sklad je prepojený s účtovníctvom?
- aký SW
- vrátane kompletnej účtovnej závierky a mesačnej DPH?
tictac7
13.02.14,11:40
Bez ohľadu na požiadavku na doplnenie údajov - 70 zamestnancov je už celkom slušná firma - postaviť ju na 1 externom účtovníkovi, ktorý bude aj finančný riaditeľ s dochádzkou 3x do týždňa - veľmi zlé riešnie....
IvetaH
13.02.14,12:56
Ak je to vrátane personalistiky, miezd, účtovníctva a ekonomiky, tak minimálne 2 tis mesačne. A či to budem robiť ja sama alebo mi bude niekto vypomáhať, to už je iná vec, ale platila by som si ho z tých 2000 €.
To už je parádny záber.
gazda
13.02.14,15:58
Personalistiku by mal robiť HR človek. Účtovník robí ostatné, vrátane komunikácie s poisťovňami.
IvetaH
13.02.14,16:11
Finančný riaditeľ je okolo financií - to sú peniaze, ekonomický riaditeľ je tiež niečo iné, ten má na starosti zjednodušene povedané super ekonomické výsledky a účtovník je účtovník. Treba sa zamyslieť nad kompetenciami a zodpovednosťou. Je rozdiel robiť účto, len tak, že všetko dostanem na tanieri a rozdiel, ak si tvorím smernice, špekulujem ako to zaúčtovať, aby bol aj baran celý aj vlk sýty.(nehovorím o podvodoch). A tiež ako ekonomický riaditeľ chcem vidieť súvahu v určitom tvare a účtovník sa musí postarať o to, aby to tak bolo. A či to stihne za tri dni alebo za 7 dní, jej problém.
gazda
19.02.14,11:38
Keďže firma je to malá, je tam iba "účtovník" a výsledky kontroluje v rámci možností a podpisuje riaditeľ. Ale účtovník by mal vedieť spraviť aj analýzu týchto výsledkov (myslím nájsť príčiny, nielen konštatovať napr. sme 0,3% pod rozpočtom) a tiež byť schopný pripraviť napr. analýzu pred tvorbou nového rozpočtu.
Smernice a pravidlá sú generálne nadefinované a určené, takže tam nemusí nič tvoriť.
Dáša_
19.02.14,11:54
no, môj názor, 70 zamestnancov, to nie je malá firma...
gazda
21.02.14,12:23
Aké by bolo vhodné riešenie?
tictac7
21.02.14,18:07
Riadny PP na celý úväzok - 2 osoby - hlavný účtovník + pomocný účtovník - inak je to nezvládnuteľné. Stále sú nejaké termíny + fluktuácia tiež asi....a prihlášky+odhlášky - termíny treba dodržiavať - pri takom počte zamestnancov - okolo miezd je tiež dosť práce - potvrdenia, exekúcie sa určite tiež nájdu....
Chceš od toho človeka aj návrhy na riešenie a pod. nie len konštatovanie výsledkov - teda ten hlavný účtovník je viac-menej usmerňovač ťukača (pomocného účtovníka), robí len časť agendy a musí kontrolovať, analyzovať a navrhovať riešenia - preto ho nemôžeš zahádzať tým, aby do systému ťukal vstupy....