MIŠO T
13.02.14,09:32
Zdravim, chcem upozornit - včera som podal KV / kontrola prebehla uspešne/, dnes mi spravca dane volal, že mam zle zadané IC odberatela / bolo tam 11 miest. číslo - chybu kontrola nenašla / - takže musím podať OPRAVNY KV. ,

Len sa chcem uistit že to urobim správne --- kedže je ešte lehota - podam ten istý celý so správnym IC klienta , iba označim OPRAVNY ?????
nika.sum
13.02.14,08:47
asi tak, len by ma zaujimalo ako si budu kontrolovat firmy co maju tisice statisice, ked im to kontrala neukaze...
MIŠO T
13.02.14,08:49
Robil som to v ALFA+, cez prenos suboru a - nikde kontrola neukázala chybu
Chudíková Katarína
13.02.14,11:00
ako si posielal KV, keď ešte na eDane nie je sprístupnený?
kn-alka
13.02.14,11:25
cez finančnú správu sa už dá posielať.
MIŠO T
13.02.14,11:39
ano, cez FS
mizu24
13.02.14,11:57
no len neviem, či nebude za opravný pokuta, v HN písali, že to nie je nikde definované a DÚ môže za opravný KV udeliť pokutu :(
marjankaj
13.02.14,12:08
Za opravný sa pokuta nedáva.
Prečítaj si §78a/9.
Jarka 1
13.02.14,12:10
Neverím, že by hneď za prvé mesiace dávali pokuty. To by sme ich asi ubili palicami. A nechcem vidieť, koľko bude chybných KV za január. Možno každý piaty? Alebo to som ešte optimista?
mizu24
13.02.14,12:33
Ale tu sa nepíše, že DU nemôže udeliť pokutu, takže podľa mňa je na zvážení DÚ ako sa rozhodne.
nika.sum
13.02.14,13:34
len nech sa to da aj cez eDane. Zoberte, ze to budete posielat na poslednu chvilu a nebude to na eDaniach a stranka FS nebude fungovat...
nika.sum
13.02.14,13:35
ja si myslim, ze budu pokutovat tych co chyby po vyzvach neodstrania alebo nebudu podavat KV aj napriek povinnosti....ved si zoberte velke podniky, kde maju obrovske mnozstva udajov, nie je mozne, ze by to urobili bez chyb....sme len ludia
marjankaj
13.02.14,13:50
A čo budú pokutovať? Ak sa podá opravný výkaz(a ak bude správny), tak na riadny sa neprihliada. Iné je ak sa podá dodatočný. Potom pokutovať môžu.
Čítala si ten §78a/9?

Štátne orgány( a DU takým orgánom je) môže postupovať iba v rámci zákona. Rozhodne nie podľa toho ako sa daný úradník vyspí.
Almazia
14.02.14,14:24
e-DANE je iba aplikácia, keď nebude fungovať stránkaFS, tak z e-Dane sa to do FS nenačíta...a FS smeruje k tomu, aby e-DANE zrušili....čiže najlepšie je čím skôr pracovať s FS portálom....
nika.sum
14.02.14,14:49
len najprv musi FS portal fungovat 24 hodin denne
Žabinka
14.02.14,14:56
ja som bola dnes na DU podpísať zápisnicu z kontroly, a len medzi rečou sme spomenuli KV.. teta daňovníčka na to zareagovala, že má informácie, že KV už chodia vo väčšom množstve, ale strašne veľa z nich je chybných..
mne napr. vypísalo pri kontrole dve chyby: že musí byť v D1 alebo D2 pri zníženej sadzbe 0, nemôže byť prázdne okno, to tu myslím spomínala nika-doplnila som a bolo v poriadku, a ešte nesprávny formát môjho SK DPH, že musí byť 10 miestne.. no nech som rátala ako som rátala, bolo 10 miestne, tak som ho zmazala, napísala to isté, a bolo to v poriadku.. ide o načítanie z mrp.. ešte budú musieť programátori vychytávať muchy, dovtedy to bude treba len ručne kontrolovať..
Roman1
15.02.14,16:54
Mám pocit, že v poslednej dobe nič iné nerobíme len zisťujeme čísla faktúr a pod. Ak chcel niekto zaviesť KV tak mal zjednotiť formu faktúr a číslovanie až potom KV DPH.