zuzlik0402
16.02.14,09:16
Kam správne zaradiť splátky leasingu v kontrolnom výkaze k DPH?

1. možnosť - do B.2
zdá sa mi to logickejšie, partnera (leasingovú spoločnosť) mám presne definovaného, ALE: ku každej splátke nemám faktúru, iba splátkový kalendár a variabilný symbol podľa čísla leasingovej zmluvy, a to je problém, bez poradového čísla faktúry ma nepustí KV odoslať

2. možnosť - do B.3
v podstate splátku zaradím medzi bežné réžijné nákupy - vyriešim tým to, že nemám poradové číslo faktúry ku každej splátke, ALE: nezdá sa mi to logické - dosť pochybujem, že leasingová spoločnosť si príjem od nás zaradí niekde do D.1 alebo D.2 bez bližšieho určenia.

Ktorá možnosť je správna? Prípadne ako vyriešiť chýbajúce číslo faktúry? Mám miesto neho zadávať variabilný symbol = číslo leasingovej zmluvy? Alebo to môžem dať medzi bežné nákupy a hotovo?

Ďakujem.
nela07
16.02.14,08:38
Podľa školenia pani Ing. Jablonkovej, ak splátkový kalendár obsahuje všetky náležitosti faktúry, považuje sa to za faktúru a ide to do A1 u leasingovky, takže u príjemcu by to malo podľa mňa byť v B2, č. faktúry = číslo zmluvy.
hrosko
07.09.14,13:52
ja mam splatkovy kalendar od financ holdingu, kde je len istina a urok, tiez mam len splatkovy kalendar , kde su rozpocitane splatky. DPH sa neriesi. Mam to dat tiez do B2 u seba ?
Tunco
18.08.15,10:27
Účtujete teda jednotlivé splátky leasingu ako prijaté faktúry a nie cez interný doklad ?