Stanula25
16.02.14,17:38
Príjem z minulého roku v SR bol nad 2000 eur, bolo to v čase od januára do novembra normálne na zmluvu. V decembri, ale dotyčný odišiel do anglicka, kde má aj prácu. Má si podávať daňové priznanie za minulý rok na slovensku? Alebo si ju má uplatniť až v anglicku, aj keď sa tam podáva daňové priznanie až niekedy v júny? Prosím o radu, ďakujem
Katy a R
16.02.14,16:42
treba oznámiť DU odklad ... spraví potom - keď bude mať doklady z anglicka (majú iné zdaňovacie obdobie) . Do DP za rok 2013 dá tie slovenské príjmy + príjmy za december.
Stanula25
16.02.14,16:54
ďakujem a to je všetko? lebo mi velice tvrdili, že pokiaľ má príjem nad 1000eur ročne, tak si musí podať ešte na slovensku
Katy a R
16.02.14,16:59
veď ja píšem o slovenskom DP - podáva u nás DP z celosvetových príjmov!
Anglické príjmy si rieši tam ..
veronikasad
16.02.14,16:59
Čítaj pozorne čo ti napísala Katy. DP podáva na Slovensku a zahrnie do neho príjmy zo SK, aj Anglicka. Keďže do 31.3.2014 nebude mať potvrdenie o príjmoch z Anglicka, treba oznámiť DU (na predpísanom tlačive) predlženie lehoty na podanie DP.
Stanula25
16.02.14,17:05
jasan, díky, pochopila som až potom ako som ti odpísala :-D díky
Anik
16.02.14,18:53
V podstate môže doložiť aj výplatnú pásku, ktorá má nasčítaný príjem za celý december. Aj tak keď robím DP z Anglicka tak vždy použijem
-prvú pásku z roka za ktorý sa podáva DP od ktorej odčítam príjem ,ktorý je na tej páske to isté čo sa týka aj odvodov
P45, alebo P60 z apríla - to mi vyčísli príjem od januára po koniec marca , resp. začiatok apríla a potom poslednú decembrovú pásku čím získam príjem a odvody za celý rok. Tieto 2 pásky spolu s P60 potom dokladám aj k DP ako prílohu.
Samozrejme prepočítať kurzom.
Pričítať k SVK príjmu a nezabudnúť vypísať aj oddiel IX.
Anglický príjem vyňať zo zdanenia na SVK.