lilly1210
19.02.14,15:00
Za poskytnutie sluzby nam pre firmu vystavili Prijmovy pokladnicny doklad, aj s vycislenim DPH, ktory sa uhradil v hotovosti. Dala som ho do uctovnictva do pokladne, ako 518+343/211. DPH na nom sla do oddielu B3.

Teraz ale dorazila po vyse mesiaci k nemu faktura, kde samozrejme je tiez vycislena DPH (ta by zase sla do oddielu B2).
ako to mam dat od uctovnictva, aby mi nevyskocilo dvakrát odpocitanie DPH za tu istu sluzbu?

mam na pokladnicnom doklade zrusit DPHcku a dat ho len na celu sumu a nahodit (a sparovat) k nemu fakturu, na ktorej to DPH bude vycislene?
urobila som chybu, ze som ho vôbec nahadzovala na zaciatku aj s DPH? Mala som si ju nevsimat?
kn-alka
19.02.14,14:05
Opravíš pokl.doklad a nahodíš faktúru do záväzkov
nika.sum
19.02.14,14:18
presne, tuto chybu robia casto pri vystavovani uhrad faktur...
lilly1210
19.02.14,16:19
Ďakujem za odpoveď.
Ešte by som sa chcela spytať, ako mam zaučtovať doklady.

Mam vystaveny doklad z ERP na spotrebny material, ktory je uhradeny cez firemnu bankovu kartu (je k tomu pricvaknuty doklad z terminalu o platbe kartou).

Mam dať doklad z ERP do došlých faktúr ako zjednodušený doklad s rozpisom DPH (potom by mi sla DPH do oddielu B3)? a vypárovať ho cez bankový výpis 321/221?

Alebo ho nahodiť ako bežnú došlú faktúru? potom by som DPH mala v B2. (a samozrejme vyparovat).

alebo je to jedno, co si zvolim?