PORADA.sk
PORADA.sk

Zobraziť plne funkčnú verziu príspevku : Výkazy k DP NUJ elektronicky

skvrnka
19.02.14, 14:39
Na stránke finančnej správy sú namiesto výkazov pre neziskovky len vrchné strany-identifikačné údaje, ale ďalšie strany súvahy a výkazu ziskov a strát nie (podnikatelia to majú tam celé, nechápem prečo neziskovky to tam mať nemôžu) Ako teda podať tieto výkazy elektronicky .

cacka
19.02.14, 15:14
Tiež som nikde nenašla, že by sa to dalo elektronicky a dokonca ani na internete som nenašla, že by sa tieto výkazy dali na PC vypísať. Čo na to povedať? Asi sme pre FSSR nezaujímaví, keďže neprodukujeme žiadny zisk....

Volvox
19.02.14, 20:58
Tu sa dajú nájsť vo formáte PDF, vyplniteľné aj so vzorcami.
Ale samozrejme to nejde odoslať na FS elektronicky.
http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=8646

Reina
19.02.14, 21:37
NUJ výkazy (po novom NUJ účtovná závierka) sa dajú vyplniť cez tlačivo uverejnené na stránke MF SR.
http://www.mfsr.sk/Default.aspx?CatID=9359
treba si vybrať účtovná závierka a môže sa vyplniť a uložiť do PC. Ale na stránku FR SR je potrebné (ak je teda neziskovka povinná komunikovať iba elektronicky - tj. je platiteľom DPH) vyplniť ten vrchný list - prvú stranu a ostatné strany (výkaz ziskov a strát a súvahu) je potrebné podať k tomu ako povinnú prílohu v pdf alebo inom elektronickom formáte. Niektoré programy dokážu aj prvú stranu vyexportovať v xml, to sa načíta na stránku FR SR a ostatné strany účtovnej závierky NUJ sa uložia v pdf a šup ako prílohu k tejto prvej strane.

Ak je neziskovka neplatiteľ DPH môže si vybrať horeuvedený elektronický spôsob zaslania alebo si to vytlačí a pošle klasicky v listinnej podobe.

cacka
20.02.14, 07:58
Ďakujem. Pomohlo.

skvrnka
20.02.14, 08:03
Ďakujem pomohlo . Dala som dotaz na stránku Finančnej správy a odpovedali, že to tam ani nedajú. Ale vidím, že na finance.gov.sk to je a neviem, prečo to nemôžu prebrať na stránku finančnej správy, aby sme to mohli rovno poslať ako podnikatelia a nemuseli komplikovať .