Hena65
19.02.14,16:14
Dobrý deň, v r. 2012 som účtovala príjem dotácie z UPSVaR , kde klientka mala podmienku min. 2r. viesť podnikanie, keďže podnikaniu sa nedarilo skončila skôr...následne došla kontrola , ktorá prostriedky na čerpanie odsúhlasila a zároveň vyčíslila zostatok dotácie, ktorú je nutné vrátiť .

Poskytnute bolo 2575, 05€ ...celá čiastka bola použitá na prostriedky ,podľa podnik.plánu( ZP, nákup nábytku, atď...)
...vyčíslená čiastka na vrátenie bola 686,91...to je za porušenie dohody a je to za dni , kt. nevykonavala SZČ (-195 dní)....podniknie ukončila v 7/2013

Ako to mám teraz zaúčtovať, ak mi ešte na začiatku roka ostalo 299,10€ nepreukazaných prostriedkov......čo by malo byť ZP...oni ho zarátali pri kontrole ako vyčerpané....takže podľa mňa to musím vykázať ako vyčerpanú dotáciu ?
.......ako zaučtujem vrátenie 686,91€?

A ešte mám problém ja som totiž minulého roku 2012 pri účtovaní , hľadala ako zaúčtovať dotáciu a našla som, že dotácia prijatá UPSVaR sa dá do pohľadávok - Iný zdan.príjem a peňaž. prostr. od uradu prijaté do banky sa vypárujú.......

následne dotáciu dám do záväzkov ako VOZD , faktúry za prostriedky nakúpené s úhradami budú ako výdavky zdaniteľné a ...
ID som na konci v Peňažnom deníku prijala POZD 2275,95€ a ID ako VOZD 2275,95€ som spárovala s dotáciou v záväzkoch...
podľa toho všetko je spárované ale .................zároveň príjmy a výdaje sú zdvojené...však?????

Našla som aj iné riešenie účtovania :-( , že dotácia v pohľadávkach/ PNZD a v záväzkovch/ VNZD

a ako teraz ?.........opraviť r.2012?
a potom účtovať vrátenie. dotácie...prosím ako?
Ďakujem Vám za pomoc.....