Janko Zuber
20.02.14,13:11
Dobry den
Chcel by som sa opytat ako mam spravne nastavit Wifi v panelaku.Signal mam v celom byte ale internet neide.Tak som si diagnostikoval kanaly v okoli a nastavil som ten co sa nepouziva (ch:8).No problem pretvava stale :( Co by ste mi poradili 802.11n, 802.11b/g (mi blblo celkom) (zmeny som vykonaval nie len v routery ale aj v PC sietovke) a nakoniec 802.11b no ziadna zmena :( za vsetky rady a tipy som len rad a vdacny :)
tip routera: cisco epc3825
taiko
20.02.14,12:21
1. Vies sa pripojit na wifi router?
2. Je wifi router pripojeny k modemu?
3. pouzitie a/b/g/n normy, ci zmena kanalov nijako nesuvisi s dostupnostou internetu.( teda ak sa vies pripojit k wifi)
4. Mohol by si sem prilepit screenshot zo config webu routra "Status" -> "Gateway" ? a potom "Status" -> "Local Network" -> "ARP/RARP Table" ?

ked nevies ako sa tam dostat pozri si manual http://www.cisco.com/web/consumer/support/userguides2/4021196_B.pdf na strane 84 a 85
Janko Zuber
20.02.14,12:37
1.Ano (zle som uvidol je to modem s Wifi)
2. pripojenie Slovanet do modemu ide koaxialny kabel a dalej to sirim Wifi (teda chcel by som :D )
3. to znamena moznost MIXED?

https://mega.co.nz/#!HYhWhaIB!wFvp2D-7qWCv_5FflErP1Kt5lGobSkoZhI3hTZ82px0
taiko
20.02.14,12:43
este raz, norma a kanal nemaju nic spolocne s tym, ze sa nevies pripojit na internet. Skus sa k routru pripojit kablom cez ethernet a vyskusaj ci sa pripojis k internetu. Ak ano potom budeme riesit wifi.
A pripoj tie screenshoty o ktorych som pisal.
Janko Zuber
20.02.14,12:48
Janko Zuber
20.02.14,12:50
asi som sa zle vyjadril..Internet mi ide aj cez Wifi, ale ked pojdem o izbu dva dalej tak mi internet vypadava zla rychlost a pri tom mam Wifi Signal dobry (stary router D-link od T-comu my vykrival cely byt a nebol nikdy problem)
taiko
20.02.14,12:57
ty kokso, tak to uplne meni pohlad na vec. Ty nemas problem s Internetom ale s wifi. Hlavne ze sme k tomu dospeli. :D
1. Ak mas wifi zariadenia s roznymi normami, "Mode" daj na B/G/N mixed mode. AK vsetky zariadenia su G , tak daj "Mode" G
2. Standard Channel na "Auto"
3. Channel width 20Mhz
4. Uricte by som svoju wifi nepomenoval menom, aby kazdy vedel kto je kto. A tak isto by som nedal broadcastovat SSID

A prosim obrazky davaj tu, kto to ma kade tade stahovat po inych serveroch a okrem toho ked budu prilepene tu, bude tema poucnejsia aj pre inych. :)
Janko Zuber
20.02.14,12:58
stava sa ze sedis v izbe od routera mozno ani nie 2m a ta odpoji z Wifi alebo 4 dni pokial ti nacita google a nedeje sa to len na mojom NB ale na vsetkych zariadeniach :(
taiko
20.02.14,13:04
a ked si pripojeny kablom, tak tento problem nemas?
Janko Zuber
20.02.14,13:24
zda sa ze to ide ..ale na ako dlho :D ... vravis ze Kanaly sa nemozu prekrivat ano? :) ... nie kablom nie su ziadne problemy, ale ked ze je to cez koaxial tak Router musi byt v obyvacke (v strede bytu) tak ze jedno z rieseni 1.Potiahnut si kebel o izby 2. Tento modem mat ako modem a pouzit druhy router na sirenie bezproblemovej Wifi siete :D
taiko
20.02.14,13:38
pockaj pockaj, to si nejako prekombinoval. :D
1. Nepovedal som ze sa kanaly nemozu prekryvat. V skutocnosti sa kanaly prekryvaju, preto nie je odbre ak maju dve wifi kanaly vedla seba. Nastavenie "Auto" by malo vyhladat "najlepsi " kanal. druhou Moznostou je vyskusat vsetky kanlay jeden po druhom a pouzit ten, ktory bude mat najlepsiu kvalitu. Tu je ale riziko to, ze ked niekto iny zmeni kanal, tak Ta to zase moze ovplyvnit. SKus ale napr pouzit kanal 13. MOzes este pouzit program "inSSIDer " a zistit na akych kanaloch pracuju wifi okolo Teba a pouzit kanal, co "najdalej" od nich. T.j.j ak zistis, ze pouzivaju kanaly 1 az 6, tak pouzijes napr 10-13.
2. Ethernet kabel nema nic spolocno s Coax kablom
jaba64
21.02.14,05:56
Treba riadne nastaviť router.
V prvom rade či nieje použitá tá istá adresa na modeme a aj na routery.
Treba aby IP adresy nastavoval modem,pretože vo väčšine prípadov router nastaví zle východziu bránu a DNS server, ak je router špatne nastavený.
Zisti si akú adresu pridelil PC,keď nie nastav ju ručne.
Skus PING na router a potom na modem, ak máš odozvu,chyba bude v určení DNS.