emily 2
22.02.14,09:49
Ja nahravam v MRP denne trzby od 01 uz cez pokladnu. Citala som ze maju byt suhrnne ( tak neviem ci to moze byt aj takto) :
"Do tabuľky D1 vstupujú sumárne údaje zo zdaniteľných plnení, pri ktorých bol doklad vystavený prostredníctvom ERP. "
A ma sa uvadzat nejake cislo dokladu ( z uzavierky? ) - to neviem teraz najst kde som to videla...
V prehlade ked si pozeram KV vo vystupoch u uctovnictva vidim jednotlive trzby ako som ich nahrala denne - neviem ako to potom vyzera ked sa to odosle -spocita to a vo vykaze je jedna suma?
Uz len toto doriest a snad to dnes odoslem.
Ozaj -mozem dnes odoslat KV a v pondelok DPH ... ?
truch
22.02.14,09:10
tržby idú sumárne, ja si v pokladni uvádzam číslo dennej uzávierky, v KV to ale nie je vidno. Nemôžeš odoslať KV dnes a DPH až v pondelok, musí to byť v jeden deň, najprv KV a hneď DPH
emily 2
22.02.14,09:18
Dakujem
emily 2
22.02.14,09:58
Ja ma na dennej uzavierke cislo bapr.: Z1:00596 - to by mohlo byt to cislo ? - idem to este podopisovat,,,
Fabius
22.02.14,10:17
Podľa mňa KV môže ísť skôr, len daňové priznanie nemôže, takže ja si myslím, že môže ísť KV dnes a v pondelok DPH.
JM1968
22.02.14,10:39
nika.sum
22.02.14,10:59
KV moze ist skor aj rozdielom niekolko dni, ale DPH DP nemoze byt skor podane ako KV.
nika.sum
22.02.14,11:01
V mrp budes vidiet v KV vsetky nahrane trzby, ale do KV ti to potom natiahne suhrnnu sumu. Na skoleni povedali, ze KV moze ist skor ako DP dph, nemoze to byt naopak.
nika.sum
22.02.14,11:04
suhlasim, ja preistotu posielam najprv KV a vzapati DPH, istota je gulomet....
truch
23.02.14,11:09
Písala som si s FS , pridávam ich odpoveď:

Finančná správa: Ak platiteľ dane podáva daňové priznanie skôr ako 25. deň nasledujúci po skončení zdaňovacieho obdobia, podá spolu s daňovým priznaním v rovnaký deň aj kontrolný výkaz. Platiteľ dane môže podať kontrolný výkaz za zdaňovacie obdobie aj skôr ako podá daňové priznanie.


Finančná správa: Ak to poslete v jeden den - na poradi nezalezi
nika.sum
23.02.14,11:44
ja pre to posielam najprv KV, keby nahodou prislo k nejakej necakanej udalosti, padla stranka, padol moj PC a pod., aby sa nestalo, ze to potom nestihnem podat v jeden den...