monk356
25.02.14,20:05
Pozdravujem mam krasnu zahradu na ktoru chodime len cez vikendy resp. predlzene vikendy ale hlavne v lete. Manzelka zdedila pozemok aj s rozpadnutou chatrckou je sice vymurovana no v zime tazko obyvatelna cast pozemku sme sa rozhodli predat a za tie peniaze chceme dat tu chatrcku zrekonstruovat, aby bola obyvatelna aj v zime radi niekam vypadneme a budeme mat zmenu. Sam sa do toho nepustim casovo by som to nezvladol a zrejme ani vsetky veci okolo toho tak sme rozhodli hodit to nejakej firme alebo zivnostnikovi chceme zacat uz teraz je celkom dobre pocasie.
poradite ake papiere na takuto stavbu potrebujem alebo ci vobec nieco potrebujem vybavovat a vybavi to aj nejaka firma za nas alebo musim zacat ja najlepsie by bolo ak by to bolo pod jednou strechou vsetko a to k tomu este aj nejaka ta elektrika pribudne. Na koho sa obratit??Dakujem za rady a typy
simon7
27.02.14,08:21
A kde sa ti tá chatka nachádza? Odkiaľ si?
Sú veľmi dobré firmy, čo všetko vybavia, ba dokonca aj rekonštruujú ako si písal, "všetko pod jednou strechou" musíš len hľadať vo svojom okolí a isto niečo nájdeš.
Chobot
27.02.14,09:02
To, či budeš potrebovať stavebné povolenie, záleží od rozsahu rekonštrukcie. Pokiaľ plánuješ meniť pôdory, pristavovať niečo, nadstavovať, tak bude treba stavebné povolenie.

Pokiaľ len dáš novú strechu, omietky a zavedieš elektrinu a vodu, netreba stavebné povolenie. Ako ti poradil simon7, oslov nejakú stavebnú firmu z okolia, ktorí ti na základe tvojich požiadaviek povedia, aké povolenia bude treba. Ak nevieme, čo chystáš zmeniť, tak ti nevieme poradiť.
monk356
04.03.14,13:53
košice resp. okolie tam sa nachadza ta chatka a chcel by som urcite dat dole strechu zvonku zvnutra omietky a aspon este jednu izbu primurovat a ak by netrebalo povolenie spalne by som chcel do podkrovia ...chceli by sme to v dochodku vyuzivat na byvanie
su urcene m2 ktore nesmieme prekrocit aby nebolo potrebne stavebne???
arizona
04.03.14,14:19
Ak sa bude rekonstrukciou menit celkovy vzhlad budovy ,napr. zmena velkosti, ci osadenie okien,primurovanie dalsej miestosti,zmena vzhladu strechy,alebo zasahovat do nosnych murov, tak urcite budes potrebovat stav.povolenie. Pri zasahu do nosnych murov aj vyjadrenie statika.
monk356
04.03.14,14:32
no do kelu to bude papierovaciek vzhlad strechy sa nezmeni len domcek sa troch zvysi a potihne do dlzky o 3 - 4 metre
vicktor
04.03.14,14:48
Nestraste ho. Ved aj nova chatka sa da postavit bez povolenia (staci ohlasenie) a nikto nepochybuje, ze sa zmeni vzhlad pozemku. Tak preco prerabka musi mat povolenie? Nemusi, ak stara plocha plus pristavba neprekroci ten stanoveny limit.
Ale ak chces z malej starej budky spravit vilu, tak ano.
command
04.03.14,15:20
Nestraste ho. Ved aj nova chatka sa da postavit bez povolenia (staci ohlasenie) a nikto nepochybuje, ze sa zmeni vzhlad pozemku. Tak preco prerabka musi mat povolenie? Nemusi, ak stara plocha plus pristavba neprekroci ten stanoveny limit.
Ale ak chces z malej starej budky spravit vilu, tak ano.
Ty ho zase nezavadzaj treba si zistit na urade ale akonahle je nieco postavene je to na papiery a ty zmenis tvar ale vysku a pod okamzite to musi ist cez stavebne povolenie mne napr nechceli dovolit na starom dome v nenosnej stene spravit nove dvere nakolko aj to je zmena vzhladu. Ale ak chces podkrovie spravit obytnym a zaroven zdvihnut vyssie strechu automaticky to bude na povolenie alebo na cierno a potom pocitat s tym ze (mozno)dostanes pokutu. A pochybujem ze firma si zoberie na triko nieco prestavovat bez povolenia.
arizona
04.03.14,16:29
Nestraste ho. Ved aj nova chatka sa da postavit bez povolenia (staci ohlasenie) a nikto nepochybuje, ze sa zmeni vzhlad pozemku. Tak preco prerabka musi mat povolenie? Nemusi, ak stara plocha plus pristavba neprekroci ten stanoveny limit.
Ale ak chces z malej starej budky spravit vilu, tak ano.
Asi by si si aj ty mal prestudovat zakony,aby si nepisal hluposti!

3. Kedy potrebujete stavebné povolenie

ak zasahujete do nosných konštrukcií stavby a môže to ovplyvniť stabilitu,
menia sa pôdorysné rozmery miestností, prípadne mení sa účel užívania bytu,
pri prístavbe, nadstavbe a veľkých stavebných úpravách.
Napríklad:

zväčšenie dverného otvoru v nosnej stene,
prístavba garáže k domu,
nadstavba poschodia v rodinnom dome,
zmena konštrukcie zastrešenia

viac http://www.vyvlastnenie.sk/clanok/a/ak-prestavujete-byt-bez-povolenia-uradu-riskujete-pokutu/
monk356
10.03.14,21:41
no tak super a teraz komu mam hodit slucku na krk s papierovackami hlasia pekne pocasie ja by som uz aj nieco makal nieje niekto z Kosic a okolia co by poznal dobru podotýkam dobru firmu na tento chaos hlavne papiere a samoska aj cena nech je dobra urcite ak sa dohodneme bude aj rekonstrukcia vdaka za pomc a typy
simon7
13.03.14,19:16
Joj z Košíc, tak my tu toho máme dosť. Napríklad ja osobne mám veľmi dobrú skúsenosť s www.hedostav.sk/sk/referencie/galeria-stavieb Ale zas naši si volali týchto www.marcony.sk neviem ako s nimi boli spokojní ale nič extra podľa mňa. Ešte je tu firma www.montrur.sk čo si dával kamoš, o nich neviem skoro nič.
command
13.03.14,19:37
no tak super a teraz komu mam hodit slucku na krk s papierovackami hlasia pekne pocasie ja by som uz aj nieco makal nieje niekto z Kosic a okolia co by poznal dobru podotýkam dobru firmu na tento chaos hlavne papiere a samoska aj cena (http://www.porada.sk/cena#__AUTOKW) nech je dobra urcite ak sa dohodneme bude aj rekonstrukcia vdaka za pomc a typy
V prvom rade si daj vypracovat projekt bez neho nic nevybavis.
monk356
26.03.14,20:07
už sa natom pracuje