robioo
26.02.14,18:51
caw mam tak problem stiahnem si film do pc potom odoslem na usb a na DVD a mi pise nepodporovany format a pritom na pc mi to ide dekuji za vopred informacie
robioo
26.02.14,18:03
Mam taky problém stiahnem si film a nejde mi zvuk, film mam spustený vo Windows Media Players
lujza.j
26.02.14,18:06
mafo2253
26.02.14,18:56
a ze bohovsky nazov temy...
skus si stiahnut nove kodeky
vlado 33
27.02.14,15:26
Nainštaluj VLC player, vykašli sa na wmp.
misoft
27.02.14,16:12
caw mam tak problem stiahnem si film do pc potom odoslem na usb a na DVD a mi pise nepodporovany format a pritom na pc mi to ide dekuji za vopred informacie

Jááj milý môj - DVD prehrávač nie je tzv. multiformátový (ako napr. PC) - on má software, ktorý podporuje len niektoré formáty. To sa dozvieš aj v dokumentácii. Ale väčšina DVD prehrávačov (stolných) podporuje zvuk mp3, aac a vidoe mpeg2, mpeg4, DivX, Xvid. Tie lepšie dokonca h263, h264 (tzv.HD). Ak ti to neprehrá - jednoducho potom musíš prekonvertovať video na formáty, ktoré DVD-čko podporuje.



A čo sa týka prehrávania v PC cez WMP - tento program používa video a audio kodeky (formáty), ktoré sú súčasťou OS - a často OS ich nemá všetky. Preto sa potom vyžaduje "doinštalovanie" ďalších kodekov, aby to prehrávalo.

Radili ti - kašli na WMP (je to inak strašný moloch...) - nainštaluj VLC stadeto: http://www.videolan.org/index.sk.html - a budeš mať po starostiach - tento program totiž má v sebe implementované všetky používané kodeky (a táto posledná verzia dokonca pre vysoké rozlíšenie HD) a pritom zaberie menej miesta ako WMP. Okrem toho - má slovenskú lokalizáciu, sám si zisťuje aktualizácie a upozorní ťa na ne. Dokáže dokonca prehrávať priamo streamy (vysielanie) - dôkaz - pozerám zároveň aj JOJ.