Maros Dandee
28.02.14,07:08
Zdar. Nahodou som zistil,ze v sprave pocitaca nevidim disk. Je to 500 GB sata disk WD , rozdeleny na systemovy,kde je XP /128 GB/ a datovy/ulozny 337GB/ . Okrem neho mam este 750GB rozdeleny tiez na particie, a 320GB tiez rozdeleny.Tieto dva su vidiet ale ten 500GB so systemom nie. Vsetko funguje.V prieskumnikovi su vidiet vsetky disky aj vlastnosti. Je to najnovsi disk,asi polrocny v zaruke a podla vsetkeho funguje dobre,az na tento problem. Neviem,co s tym. Ked by som ho chcel napr. formatovat,tak snad iba cez prieskumnika,ale nie cez spravu PC. A ani particie by sa nedali spravovat. Poradi niekto? Dik. Este doplnim,ze ked kliknem na defragmentaciu disku,tak tam ten disk je a da sa analyzovat aj defr. Iba pri sprave diskov a v spravcovi zariadeni tam nic neni iba jednotka CD-rom 0 a CD-rom 1.
Chobot
28.02.14,08:19
SI si istý, že tam nie je? Máš veľa diskov, možno sa ti nezmestil celý zoznam do okna správcu, možno stačí len posunúť zoznam dole. To, že je systémový, neznamená, že musí byť uvedený ako prvý, kľudne môže byť v zozname diskov na spodku.

Daj sem printscreen toho správcu diskov.
misoft
28.02.14,09:29
Maros Dandee
28.02.14,10:11
No mam odpojene vsetky ostatne disky.Mam printskriny.Ako to tu mam dat? Je tu ponuknute iba KOMENTOVAT. Nejake blbe forum.
Maros Dandee
28.02.14,10:24
Tak tam som rozlustenie mojho problemu nenasiel.
Maros Dandee
28.02.14,10:26
Daju sa dat tie fotky?Ako?
Maros Dandee
28.02.14,10:46
Odpovedal som ti na sukromnu spravu/chobot/,ale neviem ,kam isla. Tak toto som fakt este nevidel,takyto paskvil forum,alebo ako to nazvat. Ludia,skuste odpovedat sem,verejne. Pokial viete...Dakujem.
Chobot
28.02.14,10:57
Daj "Upraviť" tvoje zadanie (prvý príspevok) a potom klikni na "...viac" a tam v monžnostiach bude možné pridať prílohu. Je to nemotorné, ale dá sa.

Vyskúšaj ešte urobiť rescan diskov v Správcovi diskov.

Prípadne skús ho zapojiť do iného SATA konektoru na základnej doske.
Maros Dandee
28.02.14,11:08
ale on funguje.Poslem foto. Menil som aj zapojenia do sata na doske.Striedal som.
Chobot
28.02.14,12:24
Je to divné, s tým som sa ešte nestretol.

Ešte mi napadlo niečo - skús v správcovi zariadení k tomu disku aktualizovať ovládače. Alebo zo stránky výrobcu si stiahnuť ovládač a nainštalovať ho.
Maros Dandee
28.02.14,12:53
V spravcovi zariadeni nie je vidiet ZIADNY disk. Teraz mam pripojene 4 disky.
Maros Dandee
28.02.14,12:56
vid foto dalsie
Chobot
28.02.14,14:18
TAk tomu už nechápem vôbec. Skúsil by som potom preinštalovať ovládače základnej dosky. Poslednou možnosťou by bolo reinštalácia Windows.

Predtým ešte môžeš vyskúšať nasledovnú vec. Cez túto stránku:

http://www.wintips.org/fix-windows-xp-registry-missing-corrupted-error/

si stiahni aplikáciu Hirens boot CD. Vytvor si bootovateľné CD a z neho nabootuj Mini Windows XP. Bude to v podstate samostatný operačný systém Windows XP. V ňom pozri, či ten disk uvidíš v Disk manažérí a v správcovi zariadení. Ak áno, tak jednoznačne je chyba v inštalácii Windowsu a pomôže asi len reinštalácia Win XP.
Maros Dandee
28.02.14,18:17
No teraz som si nainstaloval Visty na fungl novy disk,vyhodil som jeden stary IDE a vidim tu vsetko.Mam 4 SATA disky,kazdy je rozdeleny na 2 oddiely. Ten co bol pod XP neviditelny je tu vidiet.Takze je OK. Bude chyba v tych XPeckach. Asi to necham tak. Plnohodnotne mi slapu aj tieto Visty a tie XP tiez slapu,akorat ma tam trapi ta Opera co sa restartovava. Tu je v poriadku. Dik za zaujem a pomoc.Marian