Vilma194
28.02.14,21:09
Zaujimalo by ma, ake odrody hrusiek mate zasadene u seba v zahrade, ktore mate odskusane. A kedy sa tieto stromy sadia. dakujem :)
wabi
16.03.14,15:17
Nuž ale veď hruška je v našich končinách notoricky známa a odpovede na tieto otázky už asi pozná každý a kto nie lahko najde.
Sadiť sa dá bez problémov keď ešte nemá listy a všetky sú dobé a niektoré ešte lepšie.
Mám v ponuke aj staré krajové vzácne sorty ako krvávky, hnilička a pod...

Kedysi to bolo jednoduché. Niekto okoštoval plod z nejakej hrušky trebárs od priateľa zo susednej dediny, či proste len s tej čo rástla niekde pri ceste a chutila mu, tak si ju zaštepil do svojej záhrady.
Dnes keď sa chodí autom, hrušku okolo ktorej si skracuješ cestu proste neokoštuješ, hoci oni tam rastú dokonca aj v lese...
2udia síce poznajú tváre slávnych filmových hviezd ktoré sa vo filmoch hrajú na život alebo ksichty podvodníckych politikov od ktorých sa nechajú klamať a okrádať, ale nepoznajú svojich susedov a ak tak tiež len ako vypadajú... Nevedia kto by im zaštepil dobrú hrušku. Častokrát ani nevedia čo je to dobrá hruška, pretože ak okoštujú nejakú sterilnú zo supermarketu, tak to nezistia...
Odrody do záhrady im vyberá záhradný architekt ktorý s toho urobí parkovú úpravu a miesto pre užitočné dreviny tam často ani nenájde. Veď načo, potraviny rastú na ragáloch obchodov...
Vilma194
16.03.14,17:02
ja viem ze je to bezny strom. ale napr. my ho doma este nemame :)
tak preto sa pytam ci nejaky druh, resp. najviac oblubeny, co je stavany na nase podmienky
arizona
16.03.14,17:28
My mame wiliamsovu, vyborna
Terezia13
16.03.14,19:00
najprv si treba vybrať - zimné? letné? alebo poloneskoré? a tiež v akej oblasti bude hruška sadená, záleží aj od pôdy
zimné - dobrá odroda je parížanka, nie je náročná na uskladnenie, letné sú výborné maslovky
LukyKs
16.03.14,19:54
Vraj sa dá dlhodobo skladovať


(skvapalnená :D )
Vilma194
17.03.14,07:13
no super, dakujem za tip ;)
Vilma194
17.03.14,07:18
tak to si pozistujem este vsetko, ale vdaka ;) este som citala nieco o Konferencii. odrodu myslim
LukyKs
17.03.14,07:38
Ale zas si predstav ako by ti taká hruška - vilmoška pasovala k menu :D :D

PS
Pokiaľ si takáto nerozhodná :
zasaď hustejšie viac druhov hrušiek :
vilmošku
maskovku
jačmienku
nejakú zimnú

počkáš 3 roky
ochutnáš
niektorú vyrežeš
lebo ja naozaj NEVIEM , aká by ti chutila
lubomo1
17.01.18,09:34
Dobrý deň . Píšete, že máte v ponuke hrušku hniličku. Vy ich predávate? Potreboval by som kúpiť sadenicu hniličky, ale nikto ich neponúka. Ak máte možnosť predať - veľmi rád by som ju kúpil.