Vilma194
01.03.14,15:34
otvaram dalsiu debatu- tema salaty.
ci ste sa uz niekto stretol s tymito druhmy salatov, aj s paskou :D
Vilma194
01.03.14,14:34
foto, ako inak ;)
arizona
01.03.14,16:11
Uz si jednu temu o salatoch zalozila,mohla si v nej pokracovat http://www.porada.sk/t236204-ako-a-kedy-zacat-s-vysadbou-salatov-a-ake-druhy-odrody-mate-vyskusane.html#post2496502

Medzi starsimi temami najdes vela rad ohladom zahrady,staci precitat
Dáša_
01.03.14,16:19
ja som raz vysadila tieto výsevné pásky a nikdy viac. Síce to neboli šaláty, ale niečo iné, ale už nikdy viac. Strašne zle to klíčilo. Možno bolo treba polievať, alebo čo, ale nestálo to za nič. Teda moja skúsenosť
Vilma194
01.03.14,17:57
Uz si jednu temu o salatoch zalozila,mohla si v nej pokracovat http://www.porada.sk/t236204-ako-a-kedy-zacat-s-vysadbou-salatov-a-ake-druhy-odrody-mate-vyskusane.html#post2496502

Medzi starsimi temami najdes vela rad ohladom zahrady,staci precitat
jj, viem :/, ale nemozem vymazat predchadzajucu spravu, som si to vsimla az potom ako som zalozila tuto. nevies mi poradit ako sa to maze?
Vilma194
01.03.14,17:58
ja som raz vysadila tieto výsevné pásky a nikdy viac. Síce to neboli šaláty, ale niečo iné, ale už nikdy viac. Strašne zle to klíčilo. Možno bolo treba polievať, alebo čo, ale nestálo to za nič. Teda moja skúsenosť

tak uz sa "tesim" co to bude za blud :D
terezamaria
01.03.14,18:07
Treba veľa polievať, aby sa ten "igelit" rozpustil a pokiaľ bude mať semeno dobrú klíčivosť, tak to bude dobré, lebo to nebude také husté, ako keď sa vysieva len samotné semeno šalátu. Ideálny by bol výsev šalátu hlávkového do skleníka....do zeme, do substrátu - perlitu a úplne nejideálnejšie aj s prisvetľovaním. To sú potom hlavy obrovské, krásnej váhy a dobrej chute.
Nič sa však nestane, keď sa už vyseje aj do záhrady na voľné stanovište, lebo myslím si, že už nejaké mrazy nebudú a pokiaľ vyklíči von nad zem, bude už rozbehnutá jar. A hlavne pokiaľ je v tej fólii, tá ho bude určitú dobu chrániť, takže skús niečo vysiať už teraz, budeš ho mať dopestovaný oveľa skôr.
Vilma194
01.03.14,20:26
skvela rada ;), tak to dakujem velmi pekne, toto si precitam viac krat ;) pomohla
arizona
02.03.14,08:12
Uz si jednu temu o salatoch zalozila,mohla si v nej pokracovat http://www.porada.sk/t236204-ako-a-kedy-zacat-s-vysadbou-salatov-a-ake-druhy-odrody-mate-vyskusane.html#post2496502

Medzi starsimi temami najdes vela rad ohladom zahrady,staci precitat
jj, viem :/, ale nemozem vymazat predchadzajucu spravu, som si to vsimla az potom ako som zalozila tuto. nevies mi poradit ako sa to maze?

mimotemy

Tu duplicitu som ti vymazala.
V pripade potreby mas v kazdom prispevku medzi ikonkami aj trojuholnik-ten sluzi na nahlasenie adminovi-treba do odkazu napisat,co potrebujes./to sluzi na upravy,na ktore clenovia nemaju opravnenie/
arizona
02.03.14,08:16
ja som raz vysadila tieto výsevné pásky a nikdy viac. Síce to neboli šaláty, ale niečo iné, ale už nikdy viac. Strašne zle to klíčilo. Možno bolo treba polievať, alebo čo, ale nestálo to za nič. Teda moja skúsenosť

Ja som tiez pred par rokmi skusila tie vysevne pasiky. Viem, ze to bolo viacero druhov zeleniny,ale tiez som nebola spokojna. Za tu cenu vzislo dost malo kusov a aj v balicku je celkovo ovela menej kusov za vyssiu cenu.
pavol54
02.03.14,08:48
Treba veľa polievať, aby sa ten "igelit" rozpustil a pokiaľ bude mať semeno dobrú klíčivosť, tak to bude dobré, lebo to nebude také husté, ako keď sa vysieva len samotné semeno šalátu. Ideálny by bol výsev šalátu hlávkového do skleníka....do zeme, do substrátu - perlitu a úplne nejideálnejšie aj s prisvetľovaním. To sú potom hlavy obrovské, krásnej váhy a dobrej chute.
Nič sa však nestane, keď sa už vyseje aj do záhrady na voľné stanovište, lebo myslím si, že už nejaké mrazy nebudú a pokiaľ vyklíči von nad zem, bude už rozbehnutá jar. A hlavne pokiaľ je v tej fólii, tá ho bude určitú dobu chrániť, takže skús niečo vysiať už teraz, budeš ho mať dopestovaný oveľa skôr.
šalát na pásiku je "super ponuka",(neviem koľko stojí výsený pásik, ale výsevné vrecko stojí 0,2 - 0,3€ inak po žeruche je najskôr vonku t.j. zopár dní od výsevu, dokonca ho používame na značkovanie riadkov pomalšie vzchádzajúcich (petržlen, mrkva ) tým že do týchto osív primerane primiešame, inak sú aj šaláty prezimujúce ak sa poriadne zakorení pred zimou teraz ako by si ho našla, inak šalát má pomerne krátku dobu klíčivosti (cca 2-3 roky)
Dáša_
02.03.14,08:52
ako keby som sa veľmi doma veľmi nudila, tak sa mi páčil aj iný nápad - obalenie semienok do hliny a tak rozloženie na pôdu. Ale to by som sa fakt musela nudiť :) Ale pekne by sa to potom sadilo, tam už vlastne nie je treba ani do zeme zahrabavať. Vraj sa takto aj do horšej pôdy dá sadiť.... No veviem :D

A som sa inšpirovala a dala som do malého truhlíka pár semienok šalátu. A zajtra snáď aj do záhrady vybehnem a tiež pár zasadím. Na vrecku je napísané, že je ich 400 - tak to môžem v pohode skúšať :) Keď je vo vrecku 8 semienok, tak mám nejaké zábrany...
Vilma194
03.03.14,06:57
ja som raz vysadila tieto výsevné pásky a nikdy viac. Síce to neboli šaláty, ale niečo iné, ale už nikdy viac. Strašne zle to klíčilo. Možno bolo treba polievať, alebo čo, ale nestálo to za nič. Teda moja skúsenosť
okey, tak nechame sa prekvapit, dopijem kavu a pustim sa do toho :). tak ci tak su semena kupene, tak ci vzijdu alebo nie, uvidime. ale kazdopadne ich zasejem.
Vilma194
03.03.14,07:07
Treba veľa polievať, aby sa ten "igelit" rozpustil a pokiaľ bude mať semeno dobrú klíčivosť, tak to bude dobré, lebo to nebude také husté, ako keď sa vysieva len samotné semeno šalátu. Ideálny by bol výsev šalátu hlávkového do skleníka....do zeme, do substrátu - perlitu a úplne nejideálnejšie aj s prisvetľovaním. To sú potom hlavy obrovské, krásnej váhy a dobrej chute.
Nič sa však nestane, keď sa už vyseje aj do záhrady na voľné stanovište, lebo myslím si, že už nejaké mrazy nebudú a pokiaľ vyklíči von nad zem, bude už rozbehnutá jar. A hlavne pokiaľ je v tej fólii, tá ho bude určitú dobu chrániť, takže skús niečo vysiať už teraz, budeš ho mať dopestovaný oveľa skôr.
asi tak spravim, chcem podelit, rozdelim tu pasku na 2alebo 3 kusky a jedno vysadim do nejakej vacsej nadoby, a druhe asi neskor do zeme. uvidim co za somarina ta paska :)
Vilma194
03.03.14,07:10
ako keby som sa veľmi doma veľmi nudila, tak sa mi páčil aj iný nápad - obalenie semienok do hliny a tak rozloženie na pôdu. Ale to by som sa fakt musela nudiť :) Ale pekne by sa to potom sadilo, tam už vlastne nie je treba ani do zeme zahrabavať. Vraj sa takto aj do horšej pôdy dá sadiť.... No veviem :D

A som sa inšpirovala a dala som do malého truhlíka pár semienok šalátu. A zajtra snáď aj do záhrady vybehnem a tiež pár zasadím. Na vrecku je napísané, že je ich 400 - tak to môžem v pohode skúšať :) Keď je vo vrecku 8 semienok, tak mám nejaké zábrany...
:)) pekne, tak drzim palce, mas tych viac semienok aj na vysievanie hocikde :D
Dáša_
03.03.14,19:56
no dnes som pustila pár semienok aj do zeme v zahrade - uvidime, co sa stane :)
Vilma194
04.03.14,05:57
no dnes som pustila pár semienok aj do zeme v zahrade - uvidime, co sa stane :)
uz si zasiala? tak ja zatial len do vacsej debnicky, a polovicu este mam odlozenu v sackoch. tak das vediet co sa deje :)
Terezia13
04.03.14,06:28
šalát dokáže prežiť zimné mesiace aj v zemi a na jar je veľmi rýchlo vonku
stáva sa mi, že sa mi vysemení a na jar mám neuveriteľne rýchlo šalát
Vilma194
04.03.14,10:15
šalát dokáže prežiť zimné mesiace aj v zemi a na jar je veľmi rýchlo vonku
stáva sa mi, že sa mi vysemení a na jar mám neuveriteľne rýchlo šalát
no tak to si ma potom presvedcila :), myslim ze to risknem, musim najst nejaku cast zahrady, aby som potom na to nezabudla a ked sa bude sadit tak nevykopala semena salatu. :)