veuska
01.03.14,21:20
Mili poradaci, som v takejto situacii: chcela by som si poziadat o davku v nezamestnanosti na Slovensku. Momentalne pracujem ako sezonny pracovnik v Rakusku 4,5 mesiaca to bude celkovo, predtym nadvazovala praca v Cechach 1.5 roka a predtym opat sezonna praca v Rakusku 4.5 mesiaca. Pokial viem je mi treba formular E301. Tento formular potrebujem od posledneho zamestnavatela alebo od vsetkych troch, pripadne len Rakusky a Cesky, alebo z Ciech mi ho netreba?? Dakujem za info
Anik
01.03.14,20:48
Nechcem byť za protivnú
1, máš za posledné 3 roky odpracovaných 730 dní ?
ak nie na dávku môžeš zabudnúť ale ak máš aj tak je najlepšie žiadať o dávku v krajine, kde si naposledy pracovala
ale keď si zadáš do uja googla
podpora v nezamestnanosti ak som pracoval v zahranici
tak Ti vyjde spústa stránok a môžeš čítať
najdôležitejšie však je bod č. 1
veuska
02.03.14,10:55
Dakujem Anik za odpoved. Ano, samozrejme 730 dni mam odpracovanych, zakladne info k tomu mam nastudovane, len stale mi nie je jasny ten formular E301, ci mi je treba pred odchodom domov behat po uradoch alebo nie. A narok na podporu v AT nemam, pretoze nemam odpracovaneho aspon posledneho pol roka a po skonceni sezony tu nebudem mat pobyt/adresu.
avalik
02.03.14,11:10
Príslušné formuláre slúžiace na zohľadnenie dôb poistenia/zamestnania/samostatnej zárobkovej činnosti

Na uplatnenie zásady úhrnu dôb poistenia alebo zamestnania, t. j. aby sa zohľadnili doby nadobudnuté v inom členskom štáte EÚ na vznik nároku na dávku v nezamestnanosti v Slovenskej republike alebo v inom členskom štáte EÚ, je potrebné preukázať ich na príslušnom formulári potvrdenom príslušnou inštitúciou členského štátu EÚ, na ktorého území boli získané.

http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti-a-europska-unia/34684s