Filip24
02.03.14,21:27
Zdravim ,prosim o radu pri zalozeni maleho rybnika blizko potoka kde je cca 2 metrovy breh . chcel by som to prebagrovat a cez plastove rury urobit pritok aj odtok , na pozemku na povrchu je nanos kamena ,ktora sa vybagruje a snad sa nebude tratit voda ked bude pravidelny pritok vody . aku hlbku odporucate ? chcel by som chovat pstruhy a hl celorocne pre vlastnu spotrebu , je potrebne urobit nejaku zachytnu nadrz alebo filtraciu ? zeolitu mam habadej vselijakej frakcie cize stym nebude problem . a hl. ci je to potrebne oplotit kvoli vydram a asi ako daleko od brehu rybnika a na aku vysku ? Dakujem pripadne rady skusenosti mi mozte zaslat aj na email dzivak.filip@centrum.sk
arizona
02.03.14,20:57
Mas uz potrebne povolenia?
1/
Na vybudovanie rybnika budes v prvom rade potrebovat stavebne povolenie. Na stav.urade ti presne povedia, co vsetko musis splnat.

2/
Nie si majitelom potoka,ani jeho brehov, takze budes potrebovat aj povolenie od Povodia.../neviem, kde byvas,takze si vygoogli,pod ktore Povodie spadate/...
To vybavit bude este tazsie,ako vybavit stav.povolenie

3/
Mas zistenu kvalitu vody v potoku? Vies kto vselikto do potokov vypusta rozny nebezpecny odpad? V dnesnej dobe je to dost riziko...

4/
na mail ti nikto nebude vypisovat, na Porade sa radi "na sklo" .-)