janer
03.03.14,19:20
Zdravim, uz par dnie sa neviem pripojit na wifi v izbe, wifi router je v obyvacke, tam sa da pripojit tak isto sa da v druhej izbe ktora je cca daleko od obyvacky ako moja, notebook, mobil dalsi notebook ukazuje plny signal cize najst najde ale pripojit sa proste v izbe neda... ako keby od urciteho miesta na chodbe pri zibe prestane fungovat internet aj ked je pripojenie, v izbe sa potom uz neda ani pripojit aj ked je stale vidno siet... normalne nechapem preco... Ospravedlnujem se ze je to napisane nechapavo... no uz nemam na to nervy...
janer
03.03.14,18:28
Router je belkin, sluzba od telekomu. Ale nemyslím že to bude problém s routerom. Lebo všade ide okrem izby.
misoft
03.03.14,18:33
Skús malý trik: pripoj sa na Wifi (svoju! :D) v mieste, kde sa to dá a potom postupne "pochoduj" s noťasom do izby. Ak vypadne - problém bude s tým, že signál WiFi asi naráža na iný - silnejší na rovnakom kanáli. Skús premiestniť (ak sa dá) router. Ak nie, zmeniť kanál na routeri...
janer
03.03.14,18:35
Kanál som skúšal meniť. Aj som pochodoval s notebookom :D tesne pred izbou to síce nespadne ale internet vôbec nejde. Spadne to až keď som v izbe. Pritom signál v izbe ukazuje takmer plny
misoft
03.03.14,18:37
Skús tú zmenu umiestnenia routera. Niekedy pomôže aj zmena nastavenia antény na routeri - sklon a pod.
janer
03.03.14,18:43
Práveže zmenu umiestnenia nemôžem spraviť.... Ale neviem či to bude v tom. Lebo vedľa v izbe sa pripojiť dá ... Ako keby niečo na chodbe do mojej izby rušilo spojenie s internetom aj keď signál je stale dobrý...
misoft
03.03.14,18:46
Signál je dobrý na tvojej sieti? A čo ostatné siete v dosahu? Aké majú silné signály? Klikni ĽTM na ikonku WiFi pripojenia a uvidíš zoznam dostupných sieti a ich silu.
janer
03.03.14,18:53
Signál je plny. Teda nieked skoro ale vačšinou plny. Do soboty to išlo normálne ale od soboty sa to proste nedá pripojit
taiko
03.03.14,18:55
ved pocuvni misofta, v tom co Ti radi. Pozri na akom kanale vysiela Tvoja wifi a pozri na akom kanale vysielaju wifi, ktore su silne v mieste, kde je Tvoja slaba. Potom zmen kanal svojej wifi na taky, aby nekolidoval s kanalmi inych wifi. Je aj mozne ze v danom mieste je nejaka ultramega nosna zelezobetonova stena, ktora signal Tvojej wifi vyrazne oslabuje. Vyriesit to mozes napr, tak ze si kupis externu antenu k svoijmu routru umiestnis ju na "vhodnejsie" miesto, pricom router ostane, tam kde je.
janer
03.03.14,18:56
A ako zistím aký majú kanál susedia?
taiko
03.03.14,19:00
stiahni si napr tento SW http://www.techsupportalert.com/best-free-wi-fi-network-finder-utility.htm#xirrus , ale podobnyvh wifi monitorov je milion
janer
03.03.14,19:58
0 bodov. SKusal som zmenit kanal na taky kde nebol nikto ale nic...