Vilma194
08.03.14,16:50
prave som sa vratila zo zahrady :)), konecne po dllllllhej dobe sa to dnes uz dalo vonku vydrzat ;)
zaujimalo by ma ci niekto nevie ako sa da zasadit dulovec, resp, uz mam jeden stary. ako ho mam rozmnozit. ? kto vie?
Vilma194
08.03.14,15:51
foto z netu pre ukazku.
arizona
08.03.14,16:11
Uz sa to tu preberalo v starsej teme...

Dulovec je mozne presadit potapanim odnozi
lujza.j
08.03.14,16:11
lujza.j
08.03.14,16:13
Uz sa to tu preberalo v starsej teme...

Dulovec je mozne presadit potapanim odnozi
ona staré témy nehladá ani najprv negúúgli...ona rovno capne tému...tak to minule niekde písala
Vilma194
08.03.14,16:15
Vilma194
08.03.14,16:16
Vilma194
08.03.14,16:17
Uz sa to tu preberalo v starsej teme...

Dulovec je mozne presadit potapanim odnozi

tak to musim skusit, Dakujem. ;)
arizona
08.03.14,18:31
..
nas dulovec nema plody, nikdy sme nic z tohoto krika nejedli.
Aj okrasny dulovec ma plody,ale su nejedle.

A v googli nejdes desiatky tem, kde opisuju rozmnozovanie Dulovca
https://www.google.sk/search?q=ako+rozmnozit+dulovec&rlz=1C1CHVQ_enSK525SK525&oq=ako+rozmnozit+dulovec&aqs=chrome..69i57.4742j0j4&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=122&ie=UTF-8
Vilma194
08.03.14,22:26
takze najprv google az potom porada, okey. tak sa pokusim. a vdaka arizona za pristup ;) myslim to vazne. este raz D.
arizona
09.03.14,07:02
Pises, ze tvoj dulovec nema plody.Prikladam foto mojho krika,dulovec je na jesen obsypany dulovymi jablckami .-) Su pekne na jesenne dekoracie.



takze najprv google az potom porada, okey. tak sa pokusim. a vdaka arizona za pristup ;) myslim to vazne. este raz D.
Nevysvetluj si to zle. Ale Porada funguje uz dost rokov,su tu preberane rozne temy zo vsetkych oblasti, takmer vzdy najdes desiatky rad,nazorov,skusenosti.Staci pouzit vyhladavac-to je to okienko s lupou hore na stranke.
Poradaci vzdy radi poradia,ale ocenuju,ak pytajuci sa, vynalozi trochu namahy a vopred sa snazi poradit si a vyhladat sam, ci uz v archive Porady,alebo cez Google.Preto,ak pytajuci sa zada temu, ktora tu uz bola preberana vela krat,tak Poradaci malokedy odpovedaju,alebo ta odkazu na vyhladavac do starsich tem, kde sa uz vyjadrili.;):)
Vilma194
10.03.14,20:28
Pises, ze tvoj dulovec nema plody.Prikladam foto mojho krika,dulovec je na jesen obsypany dulovymi jablckami .-) Su pekne na jesenne dekoracie.



takze najprv google az potom porada, okey. tak sa pokusim. a vdaka arizona za pristup ;) myslim to vazne. este raz D.
Nevysvetluj si to zle. Ale Porada funguje uz dost rokov,su tu preberane rozne temy zo vsetkych oblasti, takmer vzdy najdes desiatky rad,nazorov,skusenosti.Staci pouzit vyhladavac-to je to okienko s lupou hore na stranke.
Poradaci vzdy radi poradia,ale ocenuju,ak pytajuci sa, vynalozi trochu namahy a vopred sa snazi poradit si a vyhladat sam, ci uz v archive Porady,alebo cez Google.Preto,ak pytajuci sa zada temu, ktora tu uz bola preberana vela krat,tak Poradaci malokedy odpovedaju,alebo ta odkazu na vyhladavac do starsich tem, kde sa uz vyjadrili.;):)

Oukey, tak budem vyhladavat. Skusim to ;), a co sa tyka toho dulovca vazne som si nikdy nevsimla ze nas ma plody, nechce sa mi verit zeby som o take nieco prisla :)
wabi
16.03.14,14:59
Dulovcové plody označujú niektoré nešťastné katalógy s s falošnými obrázkami a zavádzajúcimi textami ako "cido". Píšu že má veľa C vitaminu ale nepíšu že sa dá jesť len ako kompótovaný a nie za surova, takže vitamíny C asi v kompote nebudú...
Na Ukrajine robia aj kompót a vyšlachtili špeciálne odrody...
Vilma194
16.03.14,16:59
waw, mas dobry prehlad. :)
Rastlinky.sk
11.04.14,12:57
Dulovec a dula je niečo úplne iné. Dulovec – je Chaenomeles japonica, okrasný ker, skoro na jar kvitnúci ružovo červenými kvetmi. Dula (Cydonia oblonga) je starší ovocný strom, ktorý tvorí tvrdé zelené plody podobné jablku alebo hruške. V čerstvom stave nekonzumovateľný ale po uvarení, je z neho výborný kompót. Plody sa dajú umiestniť aj do skrine na prevoňanie šatstva. Dulové podpníky sa používajú pre hrušky a jablone. A dule kvitnú na bielo.