Marienko
14.03.14,10:54
Chcem sa poradit co s jazierkom, ktore tvori spodna voda, nema viditelny odtok ani pritok. Ja vzdialene asi 100 metrov od rieky a voda v nom kolise. Ako ho treba cistit, ako sa o neho starat?
Dakujem
alchstuip
27.03.14,13:13
Tazko povedat. Hladina vody je pravdepodobne ovplyvnena tokom rieky. Ak je to v strkovom podlozi, tak ta rieka "tecie" aj v tomto podlozi a voda v jazierku sa postupne obmiena. Ak je tam nejekae tazsie, nepriepustnejsie podlozie, voda sa tak nevymiena a jazierko nebude take ciste.

Kazdopadne by som jazierko vycistil od bordelu a smeti, pripadne aj od nejakych rastlinnych zvyskov, co su v nom napadane.
Vsetko zasa zavisli od velkosti jazoerka a od planovaneho vyuzitia. Pripadne aj od toho, v akom stave to jazierko je teraz. Je krystalovo ciste? Je zanesene roznym bordelom a plne zelenej pachnucej vody? Chcelo by to viac podrobnosti.
Marienko
27.03.14,19:45
Voda v jazierku je cista, ale znecistene je dno od listia a od smeti a rastlinnych zvyskov. Chcem ho vycistit. Velkost jazierka je v priemere asi 7 metrov. Samozrejme nas trapia aj riasy.
alchstuip
27.03.14,21:00
Hmm, ja by som sa skusil popytat v jazierkarskej teme, co tu je uz dlho zalozena, aj ked tam sa riesia vacsinou umele jazierka, hadam by sa naslo riesenie aj pre prirodne