shillyian
31.03.14,11:07
Zdravim, prosim vas potrebujem pomoct, uz som zufaly a neviem co mam robit. Pred par dnami sa nam strasne spomalil net. Internet mame neobmedzeny, DSL prepojeny aj s Wifi (http://www.porada.sk/wifi#__AUTOKW) routrom. Najprv som si myslel, ze je problem len v mojom PC (http://www.porada.sk/pc#__AUTOKW) tak som spravil komplet udrzbu, defragmentacie, skeny, opravil chyby, povypinal 3/4 procesov na pozadi, proste PC (http://www.porada.sk/pc#__AUTOKW) som vycistil tak, jak hadam este nikdy. Lenze tento net vyuzivame traja na 3 pocitacoch a robi to vsetkym. Potom nas napadlo, ci neni stary modem, ma predsalen uz 7 rokov, chudacik uz asi nestiha, tak sme kupili novy, robi to vsak stale. Skusal som aj pouzit iny prehliadac, ci to neni v nom, tam to bolo take iste. Normalne som stahoval rychlostou okolo 550 Kb/s teraz stahuje max. 30Kb/s a uz fakt neviem co mam s tym robit. Ak ma niekto z vas napad co s tym, budem vam velmi vdacny. Diki
mecky
31.03.14,11:14
a co tak zavolat poskytovatelovi internetu?
erik555
31.03.14,11:18
od koho je ten net? aka sluzba? Nema ta sluzba aj FUP? ;) http://cs.wikipedia.org/wiki/Fair_User_Policy
bodliak
31.03.14,11:22
Neobmedzený často neznamená neobmedzený.
Asi ste si prečerpali limit a operátor vás obmedzil na pár kbit. Uvidíte zajtra. Je prvého.
arizona
31.03.14,11:38
Tiez si myslim, ze ste to prehnali so stahovanim a poskytovatel vam znizil rychlost.
Pockaj na nove fakturacne obdobie,malo by to nabehnut rychlejsie. A neobmedzeny net nie je taky neobmedzeny,ako si myslis...
misoft
31.03.14,13:04
Mnohí si myslia - "neobmedzený" - tak ťahajú ako diví. A vôbec sa nepozerajú, že týmto obmedzia iných. Preto sa zavádza FUP http://cs.wikipedia.org/wiki/Fair_User_Policy , aby každý mal možnosť sťahovať/odoielať rovnomerne a čo najrýchlejšie. Pokiaľ však niektorý presiahne danú hranicu (určenú poskytovateľom), tak sa mu rýchlosť pripojenia zníži (ako ochrana pre ostatných, ktorí nie sú zúriví ťahači), ale - a to zdôrazňujem - pripojenie je stále, dáta sa dajú ďalej prijímať - a to je to NEOBMEDZENÝ! Kedysi bolo to nastavené tak, že po prekročení určitej hranice spadla rýchlosť tak nízko, že nebolo ožné sťahovať skoro žiadne dáta (prípadne i odpojili!).

Takže shillyian - pozri sa skôr, koľko ste všetci traja stiahli a zistíš, že ste to prešvihli.
A pokiaľ máš poskytovateľa - pozri sa na jeho stránky, aký je mesačný limit a ako sa to rieši.....
http://www.telekom.sk/osobne/internet/magio-internet/?sposob=0&zakaznik=0&keyword=t%20com%20internet&matchtype=e&gp_msource=google&gp_source=adwords&gp_medium=search&gp_content=&gp_campaign=ga_tcom_magio_internet&gp_adgroup=093internet_tcom&gp_typobj=aktivacia&gclid=CKeUuOz3vL0CFaQfwwodKZIALg
https://www.orange.sk/salespad/home/internet/porovnanie-orange-internetov?click=menu_internetatv
erik555
31.03.14,13:20
Tiez si myslim, ze ste to prehnali so stahovanim a poskytovatel vam znizil rychlost.
Pockaj na nove fakturacne obdobie,malo by to nabehnut rychlejsie. A neobmedzeny net nie je taky neobmedzeny,ako si myslis...
V kazdej sluzbe by malo byt uvedene, ze ci sa tam uplatnuje FUP!...aj na Optike Telekom (http://www.porada.sk/telekom#__AUTOKW) bol po par rokoch zavedeny FUP, ale asi do roka to zrusili. Teraz keby som mal data o velkosti 500GB, tak aj posledne dni v mesiaci to ide naplno :D
misoft
31.03.14,17:21
V kazdej sluzbe by malo byt uvedene, ze ci sa tam uplatnuje FUP!...aj na Optike Telekom (http://www.porada.sk/telekom#__AUTOKW) bol po par rokoch zavedeny FUP, ale asi do roka to zrusili. Teraz keby som mal data o velkosti 500GB, tak aj posledne dni v mesiaci to ide naplno :D
Podľa toho, čo máš. Aj fialoví majú obmedzenia.... kukni cenník....

P.S. Pre zaujímavosť - ja mám 100/100 a FUP sa mi uplatní po 10GB/24hod. Teoreticky by som stiahol za 1 mes. cez 1,5TB a naplno.
erik555
01.04.14,09:01
V kazdej sluzbe by malo byt uvedene, ze ci sa tam uplatnuje FUP!...aj na Optike Telekom (http://www.porada.sk/telekom#__AUTOKW) bol po par rokoch zavedeny FUP, ale asi do roka to zrusili. Teraz keby som mal data o velkosti 500GB, tak aj posledne dni v mesiaci to ide naplno :D
Podľa toho, čo máš. Aj fialoví majú obmedzenia.... kukni cenník....

P.S. Pre zaujímavosť - ja mám 100/100 a FUP sa mi uplatní po 10GB/24hod. Teoreticky by som stiahol za 1 mes. cez 1,5TB a naplno.
ano...nedodal som, ze mam Optik2. Tam bol na niekolko mesiacov tiez zavedeny FUP, ale potom to zrusili.
shillyian
01.04.14,11:03
no tak nakoniec to bolo skutocne tym FUP, neviem preco toto nedavaju do zmluvy hned na zaciatok alebo to hned ludom nehovoria v predajni, net mame uz kopu rokov a ani som nevedel ze nejaky FUP existuje, roky stahujeme mesacne obrovske mnozstva dat a nikdy nebol problem. Kazdopadne diki vsetkym za rady, problem vyrieseny :-)
erik555
01.04.14,11:10
no tak nakoniec to bolo skutocne tym FUP, neviem preco toto nedavaju do zmluvy hned na zaciatok alebo to hned ludom nehovoria v predajni, net mame uz kopu rokov a ani som nevedel ze nejaky FUP existuje, roky stahujeme mesacne obrovske mnozstva dat a nikdy nebol problem. Kazdopadne diki vsetkym za rady, problem vyrieseny :-)
Odkedy maju na tu sluzbu zavedeny FUP? Nemusel byt od zaciatku, ked si tu net sluzbu zacal vyuzivat.
shillyian
01.04.14,18:56
No neviem odkedy maju na to zavedeny FUP ale net od nich mame uz od 2007, cize nejakych 7 rokov a niekedy sme stahovali aj 280 GB za mesiac a no problem. Vraj mali predtym nastaveny FUP na nasu sluzbu na 240 GB, teraz to ale stiahli uz len na 120. Ale aj tak je pre mna trochu nepochopitelne, ze ked mali predtym 240 a my sme stiahli vyse 280GB, nikomu to nevadilo a nikdy som s tym nemal problem...kks za chvilku si uz clovek nebude moct ani poondiaty film online pozriet. A pre mna ako bezneho uzivatela je podla mna 120 GB dost malo. Dnes som si hodil appku na meranie prenesenych dat a len za dnes co som pozrel par dielov serialu a bol som kusok na nete som mal vyse 3 GB precerpanych a to ten net vyuzivame doma traja.
jslancik
01.04.14,19:00
asi by si mal robiť aj niečo iné (http://www.porada.sk/ine#__AUTOKW), ako pozerať "pár dielov seriálu" :) tri giga je tak 8 častí po 3/4 hodiny. Nelezie ti to na mozog, mimochodom? :D
mecky
01.04.14,19:51
asi by si mal robiť aj niečo iné (http://www.porada.sk/ine#__AUTOKW), ako pozerať "pár dielov seriálu" :) tri giga je tak 8 častí po 3/4 hodiny. Nelezie ti to na mozog, mimochodom? :D
alebo naozaj "par" tj. 2 v HD kvalite
napr ja osobne v tv (http://www.porada.sk/tv#__AUTOKW) okrem dokumentarnych a spravodajskych kanalov uz nepozeram nic, co sledujem nejake tie serialy, par HD filmov mescne, nejaky sport (http://www.porada.sk/sport#__AUTOKW), tak nemam problem sam za mesiac spravit cca 250-300GB
erik555
02.04.14,06:58
...kks za chvilku si uz clovek nebude moct ani poondiaty film online pozriet. A pre mna ako bezneho uzivatela je podla mna 120 GB dost malo. .
Uplne suhlasim! V dnesnej dobe aby sa uplatnoval FUP, ked na nete je plno HD materialov atd., je nepochopitelne.
taiko
02.04.14,07:18
...kks za chvilku si uz clovek nebude moct ani poondiaty film online pozriet. A pre mna ako bezneho uzivatela je podla mna 120 GB dost malo. .
Uplne suhlasim! V dnesnej dobe aby sa uplatnoval FUP, ked na nete je plno HD materialov atd., je nepochopitelne.
a keby si bol datovy provider a poskytovatelia data sources by ti neplatili ani prd za vyuzivanie Tvojej infrastruktury na prenasanie svojich dat, na ktorych zarabaju? Tie by si umoznoval stahovat kazdemu 1TB mesacne a kazdy druhy mesiac by si upgrade-val svoju siet? Minca ma stale dve strany priatelu a mali by sme si odvyknut vyzadovat veci a neplatit za ne.
mecky
02.04.14,07:56
...kks za chvilku si uz clovek nebude moct ani poondiaty film online pozriet. A pre mna ako bezneho uzivatela je podla mna 120 GB dost malo. .
Uplne suhlasim! V dnesnej dobe aby sa uplatnoval FUP, ked na nete je plno HD materialov atd., je nepochopitelne.
a keby si bol datovy provider a poskytovatelia data sources by ti neplatili ani prd za vyuzivanie Tvojej infrastruktury na prenasanie svojich dat, na ktorych zarabaju? Tie by si umoznoval stahovat kazdemu 1TB mesacne a kazdy druhy mesiac by si upgrade-val svoju siet? Minca ma stale dve strany priatelu a mali by sme si odvyknut vyzadovat veci a neplatit za ne.
tak ale pozor, ty by si chcel spoplatnovat traffic na zaklade jeho zdroja? alebo aby si zdroj kupoval trafic u poskytovatelov, a teda koncovy uzivatel skonci s tym ze vybranu sluzbu mu bude vediet poskytnut iba jeden provider? pripadne ak ma smolu tak ziadny dostupny?
to je pekna blbost a cesta do pekla
erik555
02.04.14,08:16
...kks za chvilku si uz clovek nebude moct ani poondiaty film online pozriet. A pre mna ako bezneho uzivatela je podla mna 120 GB dost malo. .
Uplne suhlasim! V dnesnej dobe aby sa uplatnoval FUP, ked na nete je plno HD materialov atd., je nepochopitelne.
a keby si bol datovy provider a poskytovatelia data sources by ti neplatili ani prd za vyuzivanie Tvojej infrastruktury na prenasanie svojich dat, na ktorych zarabaju? Tie by si umoznoval stahovat kazdemu 1TB mesacne a kazdy druhy mesiac by si upgrade-val svoju siet? Minca ma stale dve strany priatelu a mali by sme si odvyknut vyzadovat veci a neplatit za ne.
Este tak nepisat v sluzbe, ze "Mesačný objem dát: neobmedzeny" a bude vsetko v poriadku!!!
bodliak
02.04.14,08:32
Este tak nepisat v sluzbe, ze "Mesačný objem dát: neobmedzeny" a bude vsetko v poriadku!!!

Neobmedzený ? Veď ťahaj, koľko to dá. Na začiatku dá veľa, potom menej. Ale ťahať môžeš neobmedzene.
taiko
02.04.14,08:56
...kks za chvilku si uz clovek nebude moct ani poondiaty film online pozriet. A pre mna ako bezneho uzivatela je podla mna 120 GB dost malo. .
Uplne suhlasim! V dnesnej dobe aby sa uplatnoval FUP, ked na nete je plno HD materialov atd., je nepochopitelne.
a keby si bol datovy provider a poskytovatelia data sources by ti neplatili ani prd za vyuzivanie Tvojej infrastruktury na prenasanie svojich dat, na ktorych zarabaju? Tie by si umoznoval stahovat kazdemu 1TB mesacne a kazdy druhy mesiac by si upgrade-val svoju siet? Minca ma stale dve strany priatelu a mali by sme si odvyknut vyzadovat veci a neplatit za ne.
Este tak nepisat v sluzbe, ze "Mesačný objem dát: neobmedzeny" a bude vsetko v poriadku!!!
Ved objem dat je neobmedzeny, len si tie TB stiahnes mensou rychlostou. Ci si my nepletieme hrusky s jablkami. ;)
erik555
02.04.14,08:57
Este tak nepisat v sluzbe, ze "Mesačný objem dát: neobmedzeny" a bude vsetko v poriadku!!!

Neobmedzený ? Veď ťahaj, koľko to dá. Na začiatku dá veľa, potom menej. Ale ťahať môžeš neobmedzene.
Ked nie je v sluzbe uplatnovany FUP, tak taham vzdy rovnakou rychlostou...za mesiac i 300-400GB. Ale na tom som tu poznamku nepisal. Pisal som na poznamku taika, ze keby som ja bol providerom atd. ci by som dovolil tahat tolko dat! Ja si stale myslim, ze kde je uplatneny FUP, tak to je stale obmedzeny mesacny objem!!! A nie, ze provider uvedie ze neobmedzeny!!!
taiko
02.04.14,08:58
...kks za chvilku si uz clovek nebude moct ani poondiaty film online pozriet. A pre mna ako bezneho uzivatela je podla mna 120 GB dost malo. .
Uplne suhlasim! V dnesnej dobe aby sa uplatnoval FUP, ked na nete je plno HD materialov atd., je nepochopitelne.
a keby si bol datovy provider a poskytovatelia data sources by ti neplatili ani prd za vyuzivanie Tvojej infrastruktury na prenasanie svojich dat, na ktorych zarabaju? Tie by si umoznoval stahovat kazdemu 1TB mesacne a kazdy druhy mesiac by si upgrade-val svoju siet? Minca ma stale dve strany priatelu a mali by sme si odvyknut vyzadovat veci a neplatit za ne.
tak ale pozor, ty by si chcel spoplatnovat traffic na zaklade jeho zdroja? alebo aby si zdroj kupoval trafic u poskytovatelov, a teda koncovy uzivatel skonci s tym ze vybranu sluzbu mu bude vediet poskytnut iba jeden provider? pripadne ak ma smolu tak ziadny dostupny?
to je pekna blbost a cesta do pekla
Pisal som ja nieco o spoplatnovani trafficu? Ale v zasade si pisal nieco co si pomalicky zacinam mysliet, ze sa stane. Nemoze predsa Netlfix zarabat na streamovani filmov a firma, ktora poskytuje infrastrukturu (citaj internet provider) z toho nic nema , len upgrade-uje HW ako pominuta, ci? To je ako keby chcel prepravca pouzivajuci rychlovlaky poskytovat a samozrejme spoplatnovat cestu TGV z Pariza do Bratislavy, ale nechcel by nic platit za vybudovanie vysokorychlostnej trate
erik555
02.04.14,09:00
...kks za chvilku si uz clovek nebude moct ani poondiaty film online pozriet. A pre mna ako bezneho uzivatela je podla mna 120 GB dost malo. .
Uplne suhlasim! V dnesnej dobe aby sa uplatnoval FUP, ked na nete je plno HD materialov atd., je nepochopitelne.
a keby si bol datovy provider a poskytovatelia data sources by ti neplatili ani prd za vyuzivanie Tvojej infrastruktury na prenasanie svojich dat, na ktorych zarabaju? Tie by si umoznoval stahovat kazdemu 1TB mesacne a kazdy druhy mesiac by si upgrade-val svoju siet? Minca ma stale dve strany priatelu a mali by sme si odvyknut vyzadovat veci a neplatit za ne.
Este tak nepisat v sluzbe, ze "Mesačný objem dát: neobmedzeny" a bude vsetko v poriadku!!!
Ved objem dat je neobmedzeny, len si tie TB stiahnes mensou rychlostou. Ci si my nepletieme hrusky s jablkami. ;)
To nie je obmedzenie, ked ty mas tahat pri uplatneni FUP slimacou rychlostou??? :D Mozes tahat tak akurat kancelarske data, ale nie v domacnosti sledovanie HD videi online!!! To je pre mna obmedzovany internet!!!
bodliak
02.04.14,09:06
...tak to je stale obmedzeny mesacny objem!!! A nie, ze provider uvedie ze neobmedzeny!!!

Ale on ti objem dát neobmedzil na tých 240GB či 120GB. Ťahať môžeš aj ďalej, len nižšou rýchlosťou.
erik555
02.04.14,09:07
...tak to je stale obmedzeny mesacny objem!!! A nie, ze provider uvedie ze neobmedzeny!!!

Ale on ti objem dát neobmedzil na tých 240GB či 120GB. Ťahať môžeš aj ďalej, len nižšou rýchlosťou.
a tomu ty hovoris tahanie? ked ti ani HD obsah nespusti :D Nesrandujte, chlapci :D
taiko
02.04.14,09:09
...kks za chvilku si uz clovek nebude moct ani poondiaty film online pozriet. A pre mna ako bezneho uzivatela je podla mna 120 GB dost malo. .
Uplne suhlasim! V dnesnej dobe aby sa uplatnoval FUP, ked na nete je plno HD materialov atd., je nepochopitelne.
a keby si bol datovy provider a poskytovatelia data sources by ti neplatili ani prd za vyuzivanie Tvojej infrastruktury na prenasanie svojich dat, na ktorych zarabaju? Tie by si umoznoval stahovat kazdemu 1TB mesacne a kazdy druhy mesiac by si upgrade-val svoju siet? Minca ma stale dve strany priatelu a mali by sme si odvyknut vyzadovat veci a neplatit za ne.
Este tak nepisat v sluzbe, ze "Mesačný objem dát: neobmedzeny" a bude vsetko v poriadku!!!
Ved objem dat je neobmedzeny, len si tie TB stiahnes mensou rychlostou. Ci si my nepletieme hrusky s jablkami. ;)
To nie je obmedzenie, ked ty mas tahat pri uplatneni FUP slimacou rychlostou??? :D Mozes tahat tak akurat kancelarske data, ale nie v domacnosti sledovanie HD videi online!!! To je pre mna obmedzovany internet!!!
No zacinam si mysliet, ze nechapes rozdiel medzi rychlostou nakladneho auta a jeho nosnostou
erik555
02.04.14,09:12
...kks za chvilku si uz clovek nebude moct ani poondiaty film online pozriet. A pre mna ako bezneho uzivatela je podla mna 120 GB dost malo. .
Uplne suhlasim! V dnesnej dobe aby sa uplatnoval FUP, ked na nete je plno HD materialov atd., je nepochopitelne.
a keby si bol datovy provider a poskytovatelia data sources by ti neplatili ani prd za vyuzivanie Tvojej infrastruktury na prenasanie svojich dat, na ktorych zarabaju? Tie by si umoznoval stahovat kazdemu 1TB mesacne a kazdy druhy mesiac by si upgrade-val svoju siet? Minca ma stale dve strany priatelu a mali by sme si odvyknut vyzadovat veci a neplatit za ne.
Este tak nepisat v sluzbe, ze "Mesačný objem dát: neobmedzeny" a bude vsetko v poriadku!!!
Ved objem dat je neobmedzeny, len si tie TB stiahnes mensou rychlostou. Ci si my nepletieme hrusky s jablkami. ;)
To nie je obmedzenie, ked ty mas tahat pri uplatneni FUP slimacou rychlostou??? :D Mozes tahat tak akurat kancelarske data, ale nie v domacnosti sledovanie HD videi online!!! To je pre mna obmedzovany internet!!!
No zacinam si mysliet, ze nechapes rozdiel medzi rychlostou nakladneho auta a jeho nosnostou
ja chapem vsetko...nechapem, ako v dnesnej dobe plnej HD obsahu atd. si niekto uplatnuje FUP a pritom uvedie, ze mesacny objem dat je neobmedzeny! :D Ja tvrdim, ze je obmedzeny, pretoze ten obsah si tou slimacou rychlostou ani nespustis! Akurat tak otvoris email a stranku tejto porady...a to nie su ani data!!! ;)
taiko
02.04.14,09:17
...kks za chvilku si uz clovek nebude moct ani poondiaty film online pozriet. A pre mna ako bezneho uzivatela je podla mna 120 GB dost malo. .
Uplne suhlasim! V dnesnej dobe aby sa uplatnoval FUP, ked na nete je plno HD materialov atd., je nepochopitelne.
a keby si bol datovy provider a poskytovatelia data sources by ti neplatili ani prd za vyuzivanie Tvojej infrastruktury na prenasanie svojich dat, na ktorych zarabaju? Tie by si umoznoval stahovat kazdemu 1TB mesacne a kazdy druhy mesiac by si upgrade-val svoju siet? Minca ma stale dve strany priatelu a mali by sme si odvyknut vyzadovat veci a neplatit za ne.
Este tak nepisat v sluzbe, ze "Mesačný objem dát: neobmedzeny" a bude vsetko v poriadku!!!
Ved objem dat je neobmedzeny, len si tie TB stiahnes mensou rychlostou. Ci si my nepletieme hrusky s jablkami. ;)
To nie je obmedzenie, ked ty mas tahat pri uplatneni FUP slimacou rychlostou??? :D Mozes tahat tak akurat kancelarske data, ale nie v domacnosti sledovanie HD videi online!!! To je pre mna obmedzovany internet!!!
No zacinam si mysliet, ze nechapes rozdiel medzi rychlostou nakladneho auta a jeho nosnostou
ja chapem vsetko...nechapem, ako v dnesnej dobe plnej HD obsahu atd. si niekto uplatnuje FUP a pritom uvedie, ze mesacny objem dat je neobmedzeny! :D Ja tvrdim, ze je obmedzeny, pretoze ten obsah si tou slimacou rychlostou ani nespustis! Akurat tak otvoris email a stranku tejto porady...a to nie su ani data!!! ;)vyhral si, na teba uz s argumentami nestacim. Sklanam sa pred Tvojou bystrostou s vedomim, ze Ti argumentacne nestacim a teda nemam na to aby som s Tebou komunikoval Ta s pompou uvadzam do svojej siene slavy.
erik555
02.04.14,09:24
...kks za chvilku si uz clovek nebude moct ani poondiaty film online pozriet. A pre mna ako bezneho uzivatela je podla mna 120 GB dost malo. .
Uplne suhlasim! V dnesnej dobe aby sa uplatnoval FUP, ked na nete je plno HD materialov atd., je nepochopitelne.
a keby si bol datovy provider a poskytovatelia data sources by ti neplatili ani prd za vyuzivanie Tvojej infrastruktury na prenasanie svojich dat, na ktorych zarabaju? Tie by si umoznoval stahovat kazdemu 1TB mesacne a kazdy druhy mesiac by si upgrade-val svoju siet? Minca ma stale dve strany priatelu a mali by sme si odvyknut vyzadovat veci a neplatit za ne.
Este tak nepisat v sluzbe, ze "Mesačný objem dát: neobmedzeny" a bude vsetko v poriadku!!!
Ved objem dat je neobmedzeny, len si tie TB stiahnes mensou rychlostou. Ci si my nepletieme hrusky s jablkami. ;)
To nie je obmedzenie, ked ty mas tahat pri uplatneni FUP slimacou rychlostou??? :D Mozes tahat tak akurat kancelarske data, ale nie v domacnosti sledovanie HD videi online!!! To je pre mna obmedzovany internet!!!
No zacinam si mysliet, ze nechapes rozdiel medzi rychlostou nakladneho auta a jeho nosnostou
ja chapem vsetko...nechapem, ako v dnesnej dobe plnej HD obsahu atd. si niekto uplatnuje FUP a pritom uvedie, ze mesacny objem dat je neobmedzeny! :D Ja tvrdim, ze je obmedzeny, pretoze ten obsah si tou slimacou rychlostou ani nespustis! Akurat tak otvoris email a stranku tejto porady...a to nie su ani data!!! ;)vyhral si, na teba uz s argumentami nestacim. Sklanam sa pred Tvojou bystrostou s vedomim, ze Ti argumentacne nestacim a teda nemam na to aby som s Tebou komunikoval ta uvadzam do svojej siene slavy.
To je bystrost bezneho uzivatela internetu :D V dnesnej dobe uz uzivatela HD obsahu ;)
mecky
02.04.14,10:32
Pisal som ja nieco o spoplatnovani trafficu? Ale v zasade si pisal nieco co si pomalicky zacinam mysliet, ze sa stane. Nemoze predsa Netlfix zarabat na streamovani filmov a firma, ktora poskytuje infrastrukturu (citaj internet provider) z toho nic nema , len upgrade-uje HW ako pominuta, ci? To je ako keby chcel prepravca pouzivajuci rychlovlaky poskytovat a samozrejme spoplatnovat cestu TGV z Pariza do Bratislavy, ale nechcel by nic platit za vybudovanie vysokorychlostnej trate
ja vobec nespochybnujem opravnenost nakladov, ale nie riesenie tymto sposobom, myslim si ze jedinym spravnym riesenim je premietnutim tohto do ceny pripojenia pre koncoveho uzivatela (tak ako je to teraz), nech si provider nastavi ceny, programy s fup bez fup ako len uzna za vhodne a sutazi v konkurencii

tvojim sposobom sa zachvilu ocitneme v ako v cine za firewallom, akurat ze o vhodnom trafficu nebude rozhodovat vlada ale zmluvy medzi spolocnostami, zle zle a zle
shillyian
02.04.14,11:43
ludia moji drahi, ano je pravda ze ta sluzba je neobmedzena a mozete po okresani rychlosti stahovat dalej, lenze je tu maly hacik, ze ked mi stiahli rychlost a chcel som si len pozriet poondiatu Sudnu sien na archive joj, ten pol hodinovy diel som pozeral 3 hodiny, lebo mi strasne pomalicky streamovalo stopu. Takze mi je nahovno ze "je stale neobmedzeny aj ked stahuje 30 Kb/s" ked mi pri tejto rychlosti 30 sekund nacitava stranku, nie nedajboze aby som chcel este cosi stahovat. Takze v tomto pripade je pre mna to "neobmedzeny" v kolonke pre internety len cisty ojeb. Keby tam bolo napisane Neobmedzeny* a nizsie by bola ta hviezdicka vysvetlena pomocou toho FUP, tak by som to bral, lenze 90% uzivatelov ani nevie ze vobec nejaky FUP existuje, ako som to donedavna nevedel ani ja a to net vyuzivam uz vyse 10 rokov
bodliak
02.04.14,15:26
ze Sudnu sien...
takym, co zo streamu pozeraju Sudnu sien by som dal fup aj na dial up.
shillyian
02.04.14,15:49
no milost pan dokonaly, jak keby nebolo jedno ci ho pozeram online alebo ho stahujem...narozdiel od niekoho nemam cas byt pravidelne kazdy den o 18 pred telkou, chodim do roboty a mam aj ine (http://www.porada.sk/ine#__AUTOKW) povinnosti, tak sa tu nehraj na velkeho pana...je mozne ze pozeras 2x denne porno, tak si nechaj tie tvoje sproste ironicke poznamky len preto ze pozeram sudnu sien, vzdy lepsie jak panelak a podobne kktiny, takze budem vdacny, ked si nechas tie sproste reci pre seba... dakujem
bodliak
02.04.14,16:13
Relacie pre takých jednoduchších, nechcem napísať hneď, že pre primitívov ...
A keď nemáš argument, vyťahuješ porno. Šak áno, je to z rovnakého primitívneho súdka.
shillyian
02.04.14,17:07
relacie pre jednoduchsich, ale to ze 3/4 slovenska pozera Panelak, Burlive vino a pod. co su absolutne stupidne serialy, to je podla teba super. Tlieskam ti, ze patris k vacsine slovakov co si zabudli mozocek v maternici. Klobuk dole pred tebou.
misoft
02.04.14,17:38
ludia moji drahi, ano je pravda ze ta sluzba je neobmedzena a mozete po okresani rychlosti stahovat dalej, lenze je tu maly hacik, ze ked mi stiahli rychlost a chcel som si len pozriet poondiatu Sudnu sien na archive joj, ten pol hodinovy diel som pozeral 3 hodiny, lebo mi strasne pomalicky streamovalo stopu. Takze mi je nahovno ze "je stale neobmedzeny aj ked stahuje 30 Kb/s" ked mi pri tejto rychlosti 30 sekund nacitava stranku, nie nedajboze aby som chcel este cosi stahovat. Takze v tomto pripade je pre mna to "neobmedzeny" v kolonke pre internety len cisty ojeb. Keby tam bolo napisane Neobmedzeny* a nizsie by bola ta hviezdicka vysvetlena pomocou toho FUP, tak by som to bral, lenze 90% uzivatelov ani nevie ze vobec nejaky FUP existuje, ako som to donedavna nevedel ani ja a to net vyuzivam uz vyse 10 rokov
To je tá daň! Ťahaj, koľko chceš, ale keď prešvihneš, spomalíš.......
taiko
03.04.14,03:14
Pisal som ja nieco o spoplatnovani trafficu? Ale v zasade si pisal nieco co si pomalicky zacinam mysliet, ze sa stane. Nemoze predsa Netlfix zarabat na streamovani filmov a firma, ktora poskytuje infrastrukturu (citaj internet provider) z toho nic nema , len upgrade-uje HW ako pominuta, ci? To je ako keby chcel prepravca pouzivajuci rychlovlaky poskytovat a samozrejme spoplatnovat cestu TGV z Pariza do Bratislavy, ale nechcel by nic platit za vybudovanie vysokorychlostnej trate
ja vobec nespochybnujem opravnenost nakladov, ale nie riesenie tymto sposobom, myslim si ze jedinym spravnym riesenim je premietnutim tohto do ceny pripojenia pre koncoveho uzivatela (tak ako je to teraz), nech si provider nastavi ceny, programy s fup bez fup ako len uzna za vhodne a sutazi v konkurencii

tvojim sposobom sa zachvilu ocitneme v ako v cine za firewallom, akurat ze o vhodnom trafficu nebude rozhodovat vlada ale zmluvy medzi spolocnostami, zle zle a zle
ale vsak ja nepisem, ze ma provider rozhodovat o trafficu. Provider pusti kazdy traffic, len ho rozne spoplatni. podobne ako s dialnicnym mytom. Cestujes k babke po vajicka, myto neplatis. Prevazas 12ton vajec a za prepravu dostanes zaplatene, myto zaplatis. Je to len dalsia z moznosti, ako diferencovat spotrebitelov a ako tak vylucit moznost, ze niekto bude bezpracne zarabat na infrastrukture, do ktorej musim ja pravidelne investovat. Tema je to zlozita, ma mnoho aspektov, coho dokazom je, ze ju este nemaju vyriesenu ani velki hraci. Nemozno teda tvrdit, ze ta ci ona moznost je jedina spravna.
bodliak
03.04.14,05:42
ale to ze 3/4 slovenska pozera Panelak, Burlive vino a pod. co su absolutne stupidne serialy, to je podla teba super.
Došli argumenty, porno ti neprešlo, tak nastupuje demagogia. Asi nevieš, čo to je.
Demagógia je spôsob manipulovania, používania klamstva, namiesto vecného zdôvodňovania. Nikde som nenapísal nič na tému Búrlivé víno, ale ty tvrdíš, že podľa mňa sú super. Nádherný príklad demagóga. Inak povedané klamára, čo si vymýšľa, zavádza.
A tento fakt môžeme aplikovať aj na neobmedzené pripojenie na internet.
erik555
03.04.14,06:28
Este stastie, ze nam po par mesiacoch uplatnovania si FUP, zrusili tuto srandu. Clovek je volny a naozaj neobmedzeny :D Clovek aby pri FUP este rozmyslal, ci bude teraz pozerat, stahovat to ci ono, aby nahodou tyzden pred koncom mesiaca nemal pripojenie na net slimacim tempom. Co uz v dnesnej dobe znamenaju GBty? Za chvilu su fuc...
shillyian
03.04.14,07:15
bodliak: pozri to ze sa tu hras na inteligenta to je tvoja vec, aj tak pises uplne mimo temy, ocividne ti urazky ostatnych ludi hladkaju tvoje nafuknute ego, takze sory ale s takymi ludmi sa ja nemam o com bavit.

erik555: od koho mas net ked zrusili FUP?
erik555
03.04.14,09:40
bodliak: pozri to ze sa tu hras na inteligenta to je tvoja vec, aj tak pises uplne mimo temy, ocividne ti urazky ostatnych ludi hladkaju tvoje nafuknute ego, takze sory ale s takymi ludmi sa ja nemam o com bavit.

erik555: od koho mas net ked zrusili FUP?
je to optika Telekomu sluzba Optik 2...ked k nam do panelaku natiahol telekom (http://www.porada.sk/telekom#__AUTOKW) optiku, tak zo zaciatku to bolo bez FUP...po par rokoch to celoplosne zaviedli, ale asi ani rok netrvalo a zrusili to. Neviem, ale mozno pri inej sluzbe ten FUP maju...nepozrel som sa u nich na to.
shillyian
03.04.14,12:33
erik: ja som to kukal vcera na ich stranke a mali FUP pisany aj pri Optik 2...no uvidime...teraz momentalne bojujem za to aby nam aj tu natiahli optiku tak uvidim ako to dopadne...mne osobne ten FUP celkom leze krkom
taiko
03.04.14,12:55
Pisal som ja nieco o spoplatnovani trafficu? Ale v zasade si pisal nieco co si pomalicky zacinam mysliet, ze sa stane. Nemoze predsa Netlfix zarabat na streamovani filmov a firma, ktora poskytuje infrastrukturu (citaj internet provider) z toho nic nema , len upgrade-uje HW ako pominuta, ci? To je ako keby chcel prepravca pouzivajuci rychlovlaky poskytovat a samozrejme spoplatnovat cestu TGV z Pariza do Bratislavy, ale nechcel by nic platit za vybudovanie vysokorychlostnej trate
ja vobec nespochybnujem opravnenost nakladov, ale nie riesenie tymto sposobom, myslim si ze jedinym spravnym riesenim je premietnutim tohto do ceny pripojenia pre koncoveho uzivatela (tak ako je to teraz), nech si provider nastavi ceny, programy s fup bez fup ako len uzna za vhodne a sutazi v konkurencii

tvojim sposobom sa zachvilu ocitneme v ako v cine za firewallom, akurat ze o vhodnom trafficu nebude rozhodovat vlada ale zmluvy medzi spolocnostami, zle zle a zle
ale vsak ja nepisem, ze ma provider rozhodovat o trafficu. Provider pusti kazdy traffic, len ho rozne spoplatni. podobne ako s dialnicnym mytom. Cestujes k babke po vajicka, myto neplatis. Prevazas 12ton vajec a za prepravu dostanes zaplatene, myto zaplatis. Je to len dalsia z moznosti, ako diferencovat spotrebitelov a ako tak vylucit moznost, ze niekto bude bezpracne zarabat na infrastrukture, do ktorej musim ja pravidelne investovat. Tema je to zlozita, ma mnoho aspektov, coho dokazom je, ze ju este nemaju vyriesenu ani velki hraci. Nemozno teda tvrdit, ze ta ci ona moznost je jedina spravna.
@mecky
no vyzera ze to legislativci vyriesili a zatial sa vydali "Tvojou" cestou :) http://online.wsj.com/news/articles/SB10001424052702303532704579478982242681044?mg=ren o64-wsj&url=http%3A%2F%2Fonline.wsj.com%2Farticle%2FSB1000 1424052702303532704579478982242681044.html
erik555
03.04.14,13:06
erik: ja som to kukal vcera na ich stranke a mali FUP pisany aj pri Optik 2...no uvidime...teraz momentalne bojujem za to aby nam aj tu natiahli optiku tak uvidim ako to dopadne...mne osobne ten FUP celkom leze krkom
A kde si to cital? Teraz pozeram ich web a nejak to tam pomenili...Ziadna kolonka optik internet atd. :D http://www.telekom.sk/osobne/chytry-balik/magio-internet/
shillyian
03.04.14,13:29
tuto to mas....oni to tam tak krasne zasili, ze bezny clovek to tam len tak lahko nenajde ;-) to vies slovenski podnikatelia http://www.telekom.sk/osobne/pomoc-a-podpora/casto-kladene-otazky/vyuzivate-fair-use-policy-fup-1
erik555
03.04.14,14:23
tuto to mas....oni to tam tak krasne zasili, ze bezny clovek to tam len tak lahko nenajde ;-) to vies slovenski podnikatelia http://www.telekom.sk/osobne/pomoc-a-podpora/casto-kladene-otazky/vyuzivate-fair-use-policy-fup-1
To je nejaka starotina, ktora tam este visi :D Mozem ta ubezpecit, ze na Optik 2 uz vyse 2 roky nie je uplatnovany FUP. Mne to ide stale naplno, aj ked mesacne mam vyse 300GB.
mecky
03.04.14,14:53
na optike telekom (http://www.porada.sk/telekom#__AUTOKW) FUP neuplatnuje niekedy od polovice r. 2011, na dsl ano
shillyian
04.04.14,06:15
no tak teraz uz len docielit aby nam dali optiku a budem vysmiaty :D
pmajap
26.02.15,08:48