arizona
03.04.14,19:29
Mame kosacku MacAllister http://www.newlawnmower.co.uk/macallister-mprm-46sp-1965-p.asp
Mame ju asi rok, v poslednej dobe nastaruje a po chvili "spomalieva" motor a hned na to vypne...Prv to prestalo zhasinat pri rychlejsom stupni,stacilo prepnut. Teraz uz nepomaha ani to.
Mate nejaky typ,kde moze byt chyba?
misoft
03.04.14,17:48
Jednoznačne motor. Potrebné skontrolovať prívod paliva - filter, potom sviečku (vzdialenosť kontaktov), prípadne celé zapaľovanie. Ak by to nepomohlo - dať prezrieť motor mechanikovi.
pmajap
03.04.14,18:30
Mne to robilo v jeseň na Alku, narazila som nožom na kraj obrubníka, ohlo ho aj motor mal trochu iný zvuk a zhasínal. Nebola to veľká deformácia.
vlado 33
03.04.14,20:59
Odpoj káblik od sviečky, niekoľko krát popretáčaj motor ako keď štartuješ. Vyšrubuj sviečku, pokiaľ je mokrá od paliva je chyba vo sviečke. Žiadne čistenie, rovno vymeniť za novú. Ja to typujem na tu sviečku.
arizona
03.04.14,21:08
Diky moc
Sviecku sme cistili,to nas napadlo ako prve. Ale vraj,ak je to chyba v sviecke, tak by ani nenastartovalo...
Teraz rozmyslam, ci sa nejaka smietka nedostala do karburatora.Nemoze byt chyba v tom?
vlado 33
03.04.14,21:36
Mám štyri benzínové stroje, iba raz som čistil karburátor u motorovej píly. Pri teplote a kompresnom tlaku sa sviečka môže chovať úplne ináč ako pri atmosférickom. Môže prerážať niekde cez izolátor a nehádzať iskru, tam kde treba. Mám skúsenosť, že keď kúpim BOSCH Made in India, nevydrží ani rok a robí bordel ako opisuješ. Ale jasné, že môže to byť aj karburátor, ktorý má ale kvalitný filter a v nádrži je zase sitko na sacom potrubí ktoré neprepustí nečistoty.
vlado 33
03.04.14,21:51
Malá otázočka: máš tam čerstvý tohtoročný benzín?
arizona
03.04.14,22:08
Nie, benzin je minulorocny :-)
Ale problem zacal este na jesen,pri poslednych koseniach pred zimou,benzin bol cerstvy.V zime kosacku muz precistil,aj sviecku, skusal ju iba v garazi-nie pri koseni a nezhasinala. Mysleli sme , ze je Ok. Teraz sme chceli zacat kosit a zacala zhasinat aj na najvyssich obratkach.Pred terajsim,jarnym kosenim travy sme ju skusali nechat aj chvilu zohriat len tak naprazdno,ale nepomohlo, zachvili skape :-(
vlado 33
03.04.14,22:20
Vymeň sviečku, benzín pokiaľ bol cez zimu v nádrži stráca na kvalite a bude pri zábere o dosť znižovať výkon kosačky. Pokiaľ bude iný problém, máš to ešte predsa v záruke.
arizona
03.04.14,22:42
Vymeň sviečku, benzín pokiaľ bol cez zimu v nádrži stráca na kvalite a bude pri zábere o dosť znižovať výkon kosačky. Pokiaľ bude iný problém, máš to ešte predsa v záruke.
Diky, skusim teda vymenit sviecku a dat novy benzin, uvidim...
A zaruka? Hmm, do Anglicka sa mi ju neoplati teperit :-( ..keby bola kupovana na SK, tak tuto otazku neriesim, uz by ju mal predajca na pulte vylozenu a vypisoval by reklamacny protokol :-d
J500j
10.04.14,10:28
Ak sa ti to ešte nepodarilo náhodou spojazdniť skús toto.
V benzíne to už asi nie je. Je to asi voda z toho benzínu vyzrážaná v karburátore počas zimy. Vyčisti preto plavákovú komoru kazburátora. Bude tam asi taký maglajz.
alchstuip
10.04.14,18:38
Treba vyprat filter, skontrolovat, ci je priechodny vyfuk a vymenit sviecku. Zase sa tu z banality robi veda. Mame nejaku smejdkosacku z Mountfieldu, 10 rokov a v sezone je v nadaseni kazdy tyzden. Na jesen, ako sa vypne, tak sa necha v sope, na jar sa mykne snurou a bezi to. Ak kasle, vyperieme/vymenime filter a vycistime/vymenime sviecku a ide to. Je to 4 takt, motor BS.
Rotavator mame z roku 1986, obrabala sa s nim 30 arova zahrada. Prvu generalku mal vlani. 2 takt. Zmes v nom ostava celu zimu, na jar vycistim sciecku, sklbnem snurou a ide.
Krovinak Stihl, 15 rokov, 5x menena sviecka, raz cisteny vyfuk, pravidelne cisteny filter. Takisto ide. za tie roky zodral 2 hlavy na lanko a jeden noz. inak no problem.

TAKZE, konecne vymente tu sviecku a koste, ja uz som kosil 2x
knip
10.04.14,19:12
skontrolujte hladinu oleja v motory, mam nejake stroje s motorom honda a to byva najcastejsie problem ak skapinaju.
Larson
26.05.14,12:43
Skúste povoliť viečko na nádrži, mal som podobný problém (výmena sviečky, filtra atď) nepomohla. Povolil som trochu viečko nádrže a kosačka mi nezhasla ani raz. Potom po naštartovaní som veko nádrže jemne pritiahol a išla v pohode celý čas (kosil som asi 1,5 h), pri problémoch (studený motor naskočil hneď ale do 3-5 min po zahriatí strácala otáčky a zhasla). Teraz si pekne drží otáčky po vypnutí skočí hneď na prvý krát.
vlado 33
27.05.14,19:38
Skúste povoliť viečko na nádrži, mal som podobný problém (výmena sviečky, filtra atď) nepomohla. Povolil som trochu viečko nádrže a kosačka mi nezhasla ani raz. Potom po naštartovaní som veko nádrže jemne pritiahol a išla v pohode celý čas (kosil som asi 1,5 h), pri problémoch (studený motor naskočil hneď ale do 3-5 min po zahriatí strácala otáčky a zhasla). Teraz si pekne drží otáčky po vypnutí skočí hneď na prvý krát.

Pokiaľ bolo potrebné uvoľniť viečko nádrže, je upchatá dierka podtlakového ventilčeka na viečku. Hľadaj malú dierku na viečku.
arizona
27.05.14,21:36
My uz sme prisli na to, kde bola chyba.

Kosacku mavame odlozenu v garazi vedla stola. Na tom stole som mala od jesene odlozene oleandre a podobne kvety v crepnikoch na prezimovanie. Ale chytili nejake vosky,na listoch sa tvorila sladka, lepkava stava, ktora nakvapkala postupne do motora, filtra a vsade inde.
A kedze sa v zime kosacka nepouzivala,nevsimli sme si to a ta lepkava hmota tam zhustla...

Muz ju celu vycistil, vymenil filter a kosacka fachci dalej.:D:---:D