hnusax
05.04.14,09:28
Strom má 4 roky, výšku tak 3 až 3,5m. V blízkosti sú aj slivky, čiže opelovače by boli len sa jej nejak nechce.Žeby jej niečo chýbalo ? problém je v tom že neviem čo . HELP
J500j
10.04.14,10:43
Neplodí a nekvitne sú dva rôzne pojmy.
AK nekvitne tak nemôže plodiť.
Môže to byť semenáč a potom ten nábeh trvá mnoho rokov kým prvý krát zakvitne.
Treba pozrieť či je strom štepený.
Ak je štepený a nekvitne môže byť zádrhel v reze a nesprávnej výžive.
Ak kvitne a neplodí bude zádrhel najpravdepodobnejšie vo výžive.
Môže byť aj to že ho volačo (hryzec) obžiera zvonka korene alebo (larva) v kmeni vyžiera zvnútra čím stráca dostatok živín. Možno by pomohlo aplikovať pred kvitnutím aj nejaký postrek.
Dôvodov je mnoho.
BXLmiami
10.04.14,10:45
3-3,5 metra?Nie je prehnojený?
hnusax
11.04.14,16:57
jediné hnojenie bolo pri zasadení , a to starý kompost zmiešaný zo zeminou na dno jamy
hnusax
11.04.14,17:08
je to štepený stromček kúpený v kohaplante.čo sa týka výživy neviem ani aké má vlastne nároky pretože konkrétne informácie o aprimire je dosť zložité zohnať.viem jedine ako by mali vyzerať plody a ako by mali chutiť,čo je zúfalo málo.keby korene obžierali hryzce strom by pomaly, vysychal a tento pekne rastie.asi budem musieť ešte nejakú tú sezonu počkať na urodu :( uvítam akékoľvek info o tejto odrode
osky
04.03.15,09:05
posuvam dopredu-oplati sa toto ma v zahrade?mate to dakto? a tiez by som chcela mirabelku odrodu Bella mira--poznate dakto?
Sem s infoskami,nech doplnim plan.vdaka
J500j
04.03.15,12:40
Som za nové druhy a odrody. Aprimiru mám (ak mi naozaj predali aprimiru ako aprimiru) tiež hoc ešte tiež poriadne nerodila. To čo mala ako ukážku však boli malé žlté slivky. Z popisov na fórach je to obyčajná mirabelka. Z popisu predajcov kríženec marbule alebo broskyne a mirabelky s veľkosťou marhuľe. Tak , čo to vlastne je?????????????? Podľa chuti a veľkosti to okolo marhule a broskyne ani neprenášali nieto ešte s nimi krížili. To je môj názor. Nezostáva asi nič iné ako zobrať nôž nečakať a preštepiť.
viktorviktor
04.03.15,18:04
osky
04.03.15,19:05
viktor na nete je toho Vela-praxi asi malo...
wabi
05.03.15,21:25
Ku kvalite tejto odrody je zbytočné viac písať. Mám niekoľkých priateľov, ktorý to už preštepili,. pretože je to humbuk. Nestojí to za veľa Podobných mirobalánov rastie popri cestách kvantá. Skutočne neverím, že to je kríženec. Nuž dobre, je to teda taký lepší mirobalán...
K úrodnosti. Je to štepené pravdepodobne na bujnom mirobalánovom podpníku a má dobré podmienky rastu. Môže si dať na čas. Proste do 5 rokov pri bujnom raste sa to môže stať, že ani nezakvitne a teda pochopiteľne nezarodí, ale tento či budúci rok sa tak už stane...
Otázka či k tvojmu šťastiu alebo sklamaniu...
osky
05.03.15,21:43
jaaaaj,vyhadzujem zo zoznamu,je Vela lepsich veci