Nanina
07.04.14,10:41
Prosím Vás používate organické hnojivá? Ak áno aké máte skúsenosti? Ktoré sú dobré a naopak ktoré neodporúčate? Potrebovala by som poradiť dáke bio hnojivo na kvietky ale aj na zeleninu či bylinky.Ďakujem za Vaše rady.
hubatá
07.04.14,10:07
Najlepší je vlastný kompost. "Bio hnojivo" je niečo ako "bio jogurt". Je to proste len reklamný ťah predajcov, ale v podstate je to tá istá chemikália len má označenie "bio" aby sa lepšie predávala. Kompost v záhrade (podľa toho čo píšeš - ak pestuješ zeleninu máš teda aj záhradu) je najprirodzenejšie čo pre rastliny existuje: je to nielen pokosená tráva, ale aj kuchynský odpad ktorý sa rozloží tak za 2-3 roky. Vrstviť spolu so zeminou a v horúcom lete ho treba aj popolievať. Ak máš možnosť primiešať hnoj (konský, kravský, kozie alebo zajačie bobky).
BXLmiami
07.04.14,10:41
Prečo potrebuješ hnojiť bylinky?
J500j
10.04.14,07:55
Ak chceš silou mocou kupovať tak lisovaný - granulovaný kravský, konský, skrátka hnoj. A keďže budeš v obchode je tam aj ten bio - podľa určenia. Všetko však stojí mailand a nemusí to byť skutočné BIO.
Dáša_
10.04.14,09:28
ja si každý rok robievam rôzne kvasené "výluhy" zo žihľavy, kostihoja... Ke´d som hľadala o tom informácie na nete, tak najviac informovaní o týchto druhoch hnojenia boli chlapci, čo si sami pestujú vlastné fajčivo :D najlepšie v odľahlých kútoch, outdooristi :D ...