misoft
09.04.14,08:40
Posledná aktualizácia pre OS Windows (http://www.porada.sk/windows#__AUTOKW) XP

Včera bola vydaná posledná "záplata" pre OS WinXP. Je možno si ju stiahnuť cez Tento počítač>Vlastnosti>Automatic Updates. Nájdite si potom link Visit the Windows (http://www.porada.sk/windows#__AUTOKW) Updates Web site - budú vyhľadané 3 aktualizácie, ktoré si stiahnete a necháte aktualizovať OS (aktualizácie KB29336068, KB890830, KB2922229 - môžu byť aj ďalšie podľa softwarového vybavenia).
Po nainštalovaní je vyžiadaný reštart PC. Potom si vypnite u tohto OS automatické aktualizácie.

Odporúčanie: Aktualizujte, prípadne nainštalujte si antivírový program, program na ochranu pred malware. Používajte rozumný úsudok pri surfovaní po nete a tento OS bude ešte poctivo slúžiť niekoľko rokov.
karakul
09.04.14,08:53
... len dúfam, že aj Eset vypne varovania, že operačný systém nie je aktualizovaný.
Po aktualizácii a vypnutí automatických aktualizácii systému som ešte vypol hlášku/ikonu oznamujúcu (otravujúcu) o zabezpečení systému... a ešte urobil ešte bod obnovy...
misoft
09.04.14,13:31
... len dúfam, že aj Eset vypne varovania, že operačný systém nie je aktualizovaný.
Po aktualizácii a vypnutí automatických aktualizácii systému som ešte vypol hlášku/ikonu oznamujúcu (otravujúcu) o zabezpečení systému... a ešte urobil ešte bod obnovy...
Rozumné.....
command
10.04.14,04:26
... len dúfam, že aj Eset vypne varovania, že operačný systém nie je aktualizovaný.
Po aktualizácii a vypnutí automatických aktualizácii systému som ešte vypol hlášku/ikonu oznamujúcu (otravujúcu) o zabezpečení systému... a ešte urobil ešte bod obnovy...
Da sa to vypnut aj v samotnom antivire - v rozsirenych nastaveniach si treba najst upozornovanie na aktualizacie systemu a tam nastavit ziadne v Eset endpoint security sa to nachadza v Nástroje/Aktualizacie systemu.
Orim
25.04.14,10:42
Nerobte z toho takú vedu. Bude to ešte dlho fungovať. Dôležité veci si zazálohujte a keď Vám náhodou všetko padne tak preinštalujte systém. Pokiaľ nemáte nejaké špeciálne programy ktoré idú len pod win.... prejdite napr. na linux. Ten má viacej rôznych verziíí. Je to viacmenej všetko zadarmo. Stiahnite si nejaké live verzie napálte na CD, DVD a spustite z napáleného (ide to horšie, lebo to ťahá veci z CD, DVD), nerobí to žiadny záznam na HD. Ak sa Vám to bude páčiť nainštalujte. Ja osobne som sa zatiaľ nestretol z dokumentom ktorý bol urobený vo win ... (microsoftoffice) aby mi nešiel, či sú to texty, tabulky, prezentácie, rôzne obrázky. Ide tu aj hudba videá a prehrávanie rôznych formátov zvukových aj videí a pod.
Mám len jeden problém moj scaner patrí medzi 4 nepodporované, ale videl som niekde nejaký návod na jeho spojazdnenie zatial ma to tak netrápi. Je to dosť odolné aj voči výrusom. Doteraz sa nijaký nechytal a to som mal zavírené súbory, ktoré som naschvál spúšťal aj cez emulátor vine. Buď nešli vôbec, alebo prestali fungovať po mojom odhlasení sa a novom prihlásení. Ja sa musím priznať, že som samouk a nevyznám sa nejako v počítačoch, ale sú aj taký, ktorý si v ramci linuxu nainštalovali virtuálne napr. Win.. XP a pod tými si spúšťajú to čo potrebujú.
Dáva mi to jediné upozornenie keď vyjdú nové updaty alebo verzia (distribúcia) je na mne či to updatujem alebo nie. Na komunikáciu používam bežne skype ale môžem využívať aj iné komunikátory. A ak Vám náhodou niečo nejde je tu príslušná komunita, ktorá vám rada poradí.
Osobne používam Mageu3 64b verziu. Už je von aj verzia 4 ale hovorí sa ak ide niečo dobre nevymýšlaj s povýšením systému uvidím čo zvíťazí zvedavoť alebo rozum. Niekedy je treba to povýšené doladiť.
misoft
03.05.14,15:49
Oznam pre užívateľov Win-XP a IE všetkých verzií (6 až vyššie) - zapnite si Automatic Updates - Redmont (M$) vypustil MIMORIADNE záplatu na chybu v IE.
http://www.zive.sk/clanok/95308/microsoft-zaplatal-internet-explorer-aj-pre-windows-xp

Záplata upravuje spôsob, akým prehliadač narába s objektmi v pamäti. Je označená ako Kritická pre Internet Explorer 6 (IE 6), Internet Explorer 7 (IE 7), Internet Explorer 8 (IE 8), Internet Explorer 9 (IE 9), Internet Explorer 10 (IE 10) a Internet Explorer 11 (IE 11) na klientoch Windows.