Jarka57
10.04.14,11:36
Zamestnanec, štátny občan SR má dva trvalé pobyty od r. 2014:
v Rakúsku uvádza hlavný trvalý pobyt a zároveň má aj v SR trvalý pobyt. Aké povinnosti vyplývajú zamestnávateľovi voči inštitúciám? Menovaný si bude musieť robiť daňové priznanie, ak nebude mať iný príjem alebo mu môžeme vykonať ročné zúčtovanie???
Mila123
10.04.14,09:38
rezidencia je vyriešená?
denis_m6
10.04.14,10:06
hlavne by som nepriznaval na slovensku, ze mas trvaly pobyt v AT, lebo oficialne mozes mat len 1 trvaly pobyt v ramci vsetkych krajin EU. Postupoval by som tak, ze na slovensku by som priznal 0, s tym ze si dlhodobo v zahranici a riadne danove by som podal v AT.
Jarka57
10.04.14,10:18
nejedna sa o mna, ale o môjho nadriadeného, nateraz hlavne potrebujem vediet ci zamestnavatel ma nejake ohlasovacie povinnosti voci instituciam... danove poriesime az v roku 2015
Jarka57
10.04.14,10:22
zatial neviem, nakolko mi bolo zaslane len info o zmene trvalého pobytu
denis_m6
10.04.14,11:05
§ 3
(1) Trvalý pobyt je pobyt v mieste stáleho bydliska
občana. Občan môže mať v tom istom čase iba jeden
trvalý pobyt a na jednom mieste.

§ 6
Občan, ktorý sa pripravuje na vycestovanie do zahraničia
s cieľom trvalo žiť v zahraničí, je povinný pred
vycestovaním ohlásiť skončenie trvalého pobytu ohlasovni,
ktorá vedie údaje o jeho trvalom pobyte; v ohlásení
uvedie štát a miesto pobytu, kam hodlá vycestovať,
a deň začiatku pobytu v zahraničí, ktorý je
zároveň dňom skončenia trvalého pobytu.

neviem ci to je aktualne znenie, ale v kazdom pripade ked ma trvaly pobyt v AT, slovensky si je povinny odhlasit.

cize nie ohlasovacie povinnosti, ale ODhlasovacie :)
Jarka57
10.04.14,11:20
troska som sa aj zasmiala nad odpovedou, ale ci sa dotycny odhlasi, tak to uz neovplyvnim, mna len zaujimalao z tit. zamestnavatela ci nema menovaného niekde nahlasit napr. UPSVaR... :-)
denis_m6
10.04.14,13:11
no to uz by bol kapital.. robit v rakusku a prihlasit sa na SK na urad prace... co ja viem, tak ked robis v zahranici (legalne) tak si prihlaseny na poistenie, dochodok atd atd atd, cize toto vsetko treba na slovensku odhlasit s tym, ze dotycny je dlhodobo v zahranici, kde si vsetky odvody plati.