martin1985
13.04.14,11:09
Dobry den, mam niekolko otazok ohladne pracovneho casu a cerpania dovolenky pocas sviatkov a vikendov, asi takto:


1, moj pracovny cas je 2x12ranna a 2x12 nocna kde mi zamestanvatel preplaca 11,25hod pracovny cas a z toho mam 0,75hod prestavku teda 45minut za jeden pracovny den... je toto v poriadku? nemalo by to byt 11,5hod?


2, teraz sa blizia velkonocne sviatky a zamestanvatel ma chce poslat na dovolenku z dovodu ze nepotrebuje na zmene presny pocet ludi ale iba pocet minus jeden, moze ma takto poslat na dovolenku ? a este k tomu, ked ma posle na dovolenku co je nedela a pondelok tak to mam fakticky 3dni dovolenky, 2x1,5dna, moze mi dat nariadit dovolenku vo sviatok?


3. ak mi da dovolenku vo sviatok moze mi dovolenku dat 7,5hod? alebo musi 12hodin? alebo da sa to inak?
Indeed
13.04.14,09:12
zaleží od dohody medzi tebou a zamestnavateĺom a od kolektívnej zmluvy

ak pracuješ 12 hodín, tak mete zrejme uzatvorenú dohodu o fonde pracovného času a nadčasových hodinách...
martin1985
13.04.14,10:14
ano mam to v zmluve dohodu o pracovnom case,...ale o tejto casti dovolenkz mi to nie je jasne
ivka70
13.04.14,10:20
1. prestavky v praci urcuje zamestnavatel. ZP mu uklada len to, ze prestavka musi byt najneskor po 6 hodinach prace a najmenej 0,5 hod.

2. moze ti tak naplanovat dovolenku, pri nerovnomerne rozlozenom prac. case moze byt dovolenka cerpana aj cez sviatok, ak by si v ten den standardne pracoval, cize moze tak byt naplanovana

3. dovolenku cerpas tolko, kolko je dlzka tvojej prac. zmeny, za ktoru cerpas dovolenku, u teba 11,25 hod.