stormcatcher
14.04.14,13:22
...ahojte
ako nastavím podmienené formátovanie aby to bolo správne. Formátuje blbosti

viď príloha. Ďakujem
Chobot
14.04.14,12:29
Skús to napísať zrozumiteľnejšie. Zo zadania som nepochopil, čo chceš formátovať a podľa akých pravidiel. Z tabuľky to tiež nie je jasné.
stormcatcher
14.04.14,12:54
Obyčajné podmienené formátovanie. Má zafarbiť duplicitné bunky. Je to aj v exceli, ale zafarbí mi to hociči. Tie čo sú zafarbené by mali byť duplicitné.
Chobot
14.04.14,14:03
Aha, už chápem. Problémom sú vstupné hodnoty - teda hodnoty uvedené v tých bunkách.

Riešenie bude asi zložitejšie, než vyzerá. Ako pozerám, to sú DKP z pokladničných dokladov, ktoré majú 16 znakov. Bohužiaľ excel nedokáže pracovať s číslom dlhším ako 15 znakov, vtedy koncovú číslicu premení na nulu:

http://support.microsoft.com/kb/269370

Na tej stránke doporučujú ukladať čísla ako text. Ale aj potom, čo uložím číslo ako text, Excel porovnáva 15 znakov - takže ak sa číslo líši len v 16. znaku, považuje ich za duplicitu. Preto aj v tvojej tabuľke uvádza duplicity podľa týchto pravidiel - napr. uviedlo, že čísla:

6452020279415551
6452020279415550
6452020279415552

sú duplicitné, lebo prvých 15 znakov je rovnakých. Keď si pozrieš aj ostatné, uvidíš, že sa excel riadi týmto pravidlom.

Podarilo sa mi to obísť jedine tak, že som z tých čísiel vytvoril nový stĺpec, kde som pred tú hodnotu vložil ešte písmeno (napr. A). Vedy už to vôbec neberie ako čísla, ale ako reťazec znakov a porovnáva skutočne iba rovnaké hodnoty buniek vo všetkých znakoch.

Ak tieto čísla kopíruješ zo stránky národná bločková loteria alebo potvrdzovacieho e-mailu, tak budeš musieť tieto údaje potom ešte upraviť. Ak ich zadávaš ručne, tak ich zadávaj rovno s tým písmenom na začiatku, nebudeš musieť upravovať formát čísla v bunke.

Možno niekto nájde iné riešenie, bez nutnosti pridávať nejaké písmeno k tomu reťazcu, mne sa to zatiaľ nepodarilo a skúšal som rôzne možnosti. Vždy mi to buď zmenilo poslednú číslicu na nulu, alebo porovnalo len tých 15 znakov.
stormcatcher
14.04.14,14:15
Dík, dobrý postreh :D