tictac7
16.04.14,13:26
Opäť sa zas hlásim s technickým problémom.
Občas potrebujem napísať nejaký text v ruštine a keďže rozloženie azbuky nepoznám, kúpila som si minulý mesiac klávesnicu s azbukou.... Je však taká obyčajnejšia, takže vždy som si ju len na dobu napísania textu zapojila a potom som opäť prehodila normálnu :-) No dnes mi zahlásilo akúsi chybu s ovládačom - a klávesnica mlčí..... skúšala som ju opätovne zasunúť, vysunúť, nič nepomáha.... Táto pôvodná píše (našťastie), takže dedukujem, že v tom, do čoho sa strká problém nebude.... Uja od gúglov som tiež poprosila o pomoc - s vyhľadaním ovládača, ale asi som zle hľadala - nič som nenašla.... a popravde, nie som až taká zbehlá, aby som si niečo odinštalovala (takú jednu radu som na jednom fóre našla), keď neviem, čo si mám potom nainštalovať (teda hlavne odkiaľ a ako)
Pre presnejšie info (možno sú podstatné) - mám PC Compaq CQ1000, OS Windows 7, bežne používam klávesnicu Comfort Curve Keyboard 3000
Veľká vďaka za všetky rady :)
Peter Karvai
13.07.14,22:26
poznám tieto problémy nal by to vyriešit program driver pack solution stiahneš ho kliknutím na tento link: http://goo.gl/VT3419
postup:
1.stiahni program
2.zapoj klávestnicu
3.nainštaluj a otvor program
4.hned ako program vyhladá chýbajúce ovládače zobrazí sa ikona s chýbajúcim ovládačom (to je to PCI...) kliknutím nanu sa začne stahovanie ovládača prýpadne stránka s nerziamy ovládaču po stiahnutí ovládač môžeš nainštalovať ale sponzorské programy nie je nutné akceptovať

ps: možno ti najďe aj nové aktualizácie pre iné hardware v pc alebo chýbajúce ovládače

ak to buďe v angličtine
driner updates znamena: ovládače v pc ktoré sa dajú aktualizovať
mising drivers znamená: chýbajúce ovládače ktoré sa dajú nainštalovať
barancik
26.07.14,08:30
Problém vyriešite úplne elegantne. Stiahnite si z internetu niektorý z voľných softvérov, napr na stránke: http://www.instaluj.cz/ruska-ukrajinska-foneticka-klavesnice, alebo zadaním do prehliadača Google : "Ruská / fonetická klávesnica" a zvoliť si prípadne iný. Ja na tomto frčím 10 rokov úplne bez problémov. a vo všetkých programoch. Inštalácia je úplne jednoduchá aj pre začiatočníkov a budete písať v ruštine bez potreby inej klávesnice, resp používania dvoch klávesníc. Po nainštalovaní stačí pri bežnej práci na PC v dolnej liste prepnúť z SK (EN) na Ruština., napísať text v ruštine, prepnúť znova na SK a pokračovať ďalej na tej istej klávesnici. Písmena ruskej azbuky sú presne na tých istých klávesách ako na klávesnici s normálnou abecedou - odchýlky ako trvrdý znak, mäkký znak zistíte za pár sekúnd keď prejdete cez všetky klávesy.