berner3
18.04.14,08:17
Ahojte chcel by som vas poprosit o radu
Mam jeden centralny excel ktory obsahuje dva harky
jeden harok su udaje maju nejaku formu a na vrchu je nejaka hlavicka tento harok by som potreboval naplnat z inych excelov teda z inych suborov
druhy harok obsahuje zoznam nazvov vsetkych moznych suborov na import vsetky maju rovnaku strukturu len su napr z inych oddeleni (bohuzial je tam len prvych 7 znakov z nazvu daneho suboru avsak neexistuje moznost ze by sa dva zacinali na rovnako)
potreboval by som makro ktore:
1.)Z druheho harku nacita najprv prvy riadok treti stlpec (C1) kde je informacia o nazve suboru (je tam len prvych 7 znakov z nazvu suboru bohuzial nemozem tam dat cely nazov)
2.) pozrie sa ci vzdrojovom adresari existuje nejaky subor s danym nazvom ak nie vezme druhy riadok treti stlpec (C2) a podmienku opakuje
3.) v tomto kroku momentalne trosku stojim nacita subor "NAZOV".xls a zacne importovat jednotlive riadky do prveho harku na prvy volny riadok (prvy prazdny riadok v harku1) bohuzial aj tu je specialita pretoze by som potreboval aby udaj napr zo stlpca A zapisal do stlpca D atd.
4.) ked skonci import z daneho suboru .xls tento subor nakopiruje do archivu s tym ze na koniec nazvu prida datum rrrrmmdd a vymaze originalny subor tento bod uz mam hotovy

Ak tu je nejaky odbornik na makra bol by som vdacny za kazdu pomoc.

Takze mi chyba uz len z daneho otvoreneho suboru nakopirovat data napr od riadku 4 az po posledny vyplneny do prveho harku do prveho volneho riadku

Za kazdu odpoved Dakujem
xxn
23.12.17,15:13
Skús sem hodiť excel zošit a to ako s čiastkovými súbormi, tak aj s popisom krokov a vzorom výsledného súboru ... možno to pomôže viac ako tento, pomerne zložitý, opis.
Kabaka123
23.12.17,15:34
Za kazdu odpoved Dakujem

Prečo si to dal ako debatu a nie ako otázku???
elninoslov
23.12.17,19:25
Zatiaľ nevidím problém, prečo by nešlo čokoľvek z toho naprogramovať. Problém je v obave o zbytočnosť práce. Lebo Váš textový popis nehovorí nič o tom, koľko dát, z akých oblastí, a akým spôsobom chcete importovať. Čo si pod slovom "Importovať" predstavujete ? Stačí vám pre pár hodnôt nastaviť do výsledku iba odkazy na dané bunky z iných zošitov ako vzorce ? Alebo je potrebné zošity otvárať, a zisťovať množstvo a validitu dát ? Alebo treba použiť ExecuteExcel4Makro, alebo niečo iné ? Ten proces sa potom bude značne líšiť. Preto je potrebné vždy priložiť prílohu toho čo máte + toho čo chcete z toho mať (kľudne manuálne vytvorené). Citlivé údaje proste iba zmente za iné, pričom nemente pozície ani formát dát.