ZuskaM.
22.04.14,12:44
Dobrý deň, chcela by som si skrášliť vstup do domu umiestnením kvetináčov s nejakými okrasnými rastlinami a chcem Vás poprosiť o tipy čo by sa dalo pestovať v kvetináči vonku v tieni. Chcela by som aby to bolo niečo, čo netreba dávať na zimu do vnútra, ideálne nie príliš náročné na starostlivosť a prípadne by to mohla byť aj kombinácia viacerých rastlín. Záhradu a dvor mám riešený v takom skôr prírodnom, jednoduchšom štýle, takže nejaké veľmi exotické rastliny by sa tam nehodili, skôr niečo také klasickejšie. Vopred ďakujem za tipy.
matqo
22.04.14,11:37
mam rad ked su veci uzitocne aj pekne zaroven :) osobne by som ti odporucil dat tam bylinky, ktore vies potom aj vyuzit v kuchyni.

pekny zoznam tych vhodnych do tiena je napr. tu - http://www.semena-osiva.sk/article/118-inspirujte-sa-bylinkami-vhodnymi-do-tiena
ZuskaM.
22.04.14,11:54
ďakujem, zaujímavy nápad, o bylinkách som neuvažovala, nejaké bylinky mám na inom - slnečnom mieste, ale napr. materina dúška by sa mi tam celkom páčila, pozriem sa na to ešte bližšie
arizona
22.04.14,20:33
Ak aj najdes kvety, ktore maju byt aj v zime vonku, ich pestovanie je ovela narocnejsie.
Potrebuju drahsie kvetinace / s dvojitymi stenami,aby nepremrzli korene/, musis ich prikryvat vetvickami, ci obalovat textiliami. /azalky, rododendrony,hortenzie a pod./
Ak hladas nieco nemarocne, tak asi nejake kry, tuje, buxus a pod. Alebo pestuj letnicky, na jar zasadis, pred zimou vyhodis a mas bez starosti :-)