Lukáš Luki Jurica
25.04.14,19:52
Mám notebook, win7 professional a po spustení mi ukáže iba čiernú obrazouku nemam pozadie,lištu a ani ikony. Skúšal som viac krat reštartovať pc a nič sa nezmenilo, nechal som to približne pol hoďku bežať a to iste. Nereagujú CD ani USB vstupy. Neviem či ho mám hneď vyhodiť tak ako je alebo či sa s tým dá ešte niečo urobyť. A ohladne núdzového režimu neviem kedy presne mám dať F8, skúšal som pri spúšťaní aj po a nič sa neudialo. Dúfam že mi nejako poradíte. A už dopredu ďakujem za odpovede.
mecky
25.04.14,17:59
a celkom na zaciatku pri spustani notebooku uvodna obrazovka nabehne? bud logo vyrobcu alebo nieco taketo http://www.mediasmartserver.net/wiki/index.php/File:Bios_post.jpg
Lukáš Luki Jurica
25.04.14,18:05
nie nič také mi neukazuje. ale na druhom pc mi to išlo vpohode ale na tom druhom mam win7 starter a na to s tou Č.obrazoukou mam win7 professional to bude asi tým nie ? no ide o to ze mi tam nic neukazuje
Lukáš Luki Jurica
25.04.14,18:07
proste sa mi normalne zapne ale ked davam F8 tak nic. sa mi zapne a zase Č.obrazouka
mecky
25.04.14,18:23
ak teda obrazovka funguje tak asi skapal windows
mozes vyskusat nabootovat instalacne dvd windows 7 a dat opravit tento pocitac, dalej bud ti opravu ponukne sam, alebo das oprava pri spusteni
command
26.04.14,04:36
Cize ani pri zapinani pocitaca sa ti nezobrazuje nabehnutie BIOSU to su tie cisielka na zaciatku a az potom sa spusta po cca 20-30s windows vtedy zacne cierna obrazovka? Tento stav bol od vtedy ako si nahodil win 7 alebo siel a proste z "nicoho nic" zacalo robit to co popisujes?
misoft
26.04.14,09:10
Pokiaľ sa pri spustení NB nič nezobrazuje (mala by začať blikať _ [poznámka: na NB často ani nie je vidieť nábeh BIOSu!] ) - tak máš poškodenú grafiku, resp. grafika (zobrazovač nie je pripojený. NB majú možnosť pripojenia druhého monitoru a prepínanie je (podľa typu) cez Fn klávesy - niekedy je to Fn+F8 - skúsiť (ak sa dá) pripojiť druhý monitor a spustiť NB - potom pomocou týchto kláves prepínať medzi dvoma monitormi. Ak sa na druhom zobrazí - je chybná zobrazovacia jednotka, ak ani tam, je chybná celá grafika.
RagnarEvil
02.05.14,05:16
To je trojský kôň. My sme to mali tiež dali sme ho do opravy tuším kompletne vyčistiť Hlavný Disk a bolo to OK :)
misoft
02.05.14,11:30
Vieš ty, čo je trójsky kôň v IT? - Pokiaľ nenabehne BIOS, nenabehne ani počítač, potom nemôže ani ten kôň erdžať.... Trójsky kôň (trojan) je predsa program, ktorý sa musí spustiť v OS.
RagnarEvil
05.05.14,15:44
OK, neviem raďiť :/
misoft
05.05.14,19:06
Možno aj vieš, ale tentoraz si sa netrafil.....