sonic99
27.04.14,12:44
Keďže som už mal plný disk na a aj PC už nepracoval ako mal, tak som sa rozhodol na formát disku + preinštalovanie win. Disk som naformatoval a nainštaloval win xp. Problém nastal keď som chcel nainštalovať ovládače. Zistil som, že originál CD s ovládačmi, čo som dostal k PC je prasknuté a nedá sa čítať. Tak som si ovládače k zvuku a videu stiahol z netu. Video ide ale zvuk nie. Som si istý že ovládač mám správny. Ďalší problém je, že mám pripojené dva HDD, ale vo win mi zobrazí iba jeden, no v BIOSE mi nájde oba. Akokeby win nevedel že má zvukovú kartu a HDD pripojené. Nie som expert ale myslím si že je potrebné doinštalovať ovládač k matičnej doske aby rozpoznalo všetok hardware čo ma v sebe zapojený. Poradí mi niekto? Ďakujem.
mecky
27.04.14,11:34
no ovladace sa daju stiahnut na stranke vyrobcu zakladnej dosky.
keby sa v tom dlhom texte nachadzal aj jej nazov mozno by som vedel hodit aj priame odkazy
sonic99
27.04.14,12:32
Ide o výrobcu Mercury, typ: KOB KT133 FSX Tak som to mal napísane na manuály ktorý bol tiež pribalený k PC. Cez google mi naslo stranku výrobcu, dokonca aj nejaké ovládače tam boli ale neboli funkčné odkazy.
mecky
27.04.14,12:48
uf tak takto stare pc som dlho nevidel
skus ovladace tieto
zakladna doska http://download.viatech.com/DownloadDriverSvl?driver_id=144
zvuk: ftp://WebUser:YbwD5pB2@23.251.207.30/pc/audio/WDM_A406.exe
misoft
27.04.14,14:37
sonic99
27.04.14,18:47
tak tento PC som zacal pouzivat este na zakladnej skole a to uz bude nejaky ten piatok. za tie roky sa "čreva" viac krát vylepšovali ale doska ostala pôvodna. Skúsim a dám vediet. Zatial dik
sonic99
30.04.14,06:59
Tak borci, vyskúšal som Vaše linky, ale bohužial nepomohlo mi to. Inak podarilo sa mi nejako rozchodiť CD od matičnej dosky, a zistil som, že presne tie isté ovládače ktoré ste mi poslali, sú aj na tom CD. Sú tam ovládače pre win 95/98/98SE/ME/NT ale pre XP nie. Možno práve preto mi ich nechce nahodiť. Skúsim ešte pogoogliť či niečo nenájdem. Aj tak dik,