tictac7
30.04.14,16:16
Tlačiť tlačím, scanovala som pred pár dňami a dnes hlási, že s ním PC nemôže komunikovať..... Reštartovala som PC, vypla/zapla tlačiareň, kábliky som povyťahovala a opäť zastrčila.... nič nepomohlo :-( Prosím, čo mám ešte vyskúšať?
misoft
30.04.14,15:20
Preinštalovať ovládač multifunkčného zariadenia. Najskôr ho však odober zo systému, fyzicky odpoj od PC - vytiahni kábliky :D - nainštaluj ovládač (mala by si mať k tomu inštalačné CD), na vývzu PC pripojíš multifunkčné zariadenie a zapneš ho. PC podľa nainštalovaných ovládačov sa naň pripojí a overí ho.
P.S. preto sa pripája až na výzvu, pretože OS v PC po pripojení (bez ovládačov) jej inheď priradí generický (defaultný) ovládač, ktorý neobsahuje extra funkcie. Okrem toho - inštalovaním orig. ovládačov sa často nainštaluje i obslužný software pre správu multifunkčného zariadenia.
tictac7
30.04.14,18:31
vďaka v piatok vyskúšam :-) Najskôr však opäť budem musieť nájsť ten ovládač, pretože v práci mám win7 a ten na originál CD nebol.....
misoft
01.05.14,11:35
tictac7
01.05.14,16:24
ďakujem krásne, misoft ;)
tictac7
02.05.14,11:07
bola som taká "šikovná" až som nakoniec servis musela volať :(
tictac7
02.05.14,17:18
takže PC išiel s ujom servisákom na komplet preinštalovanie - ani jeho neposlúchal, a že je pomalý (je fakt, že 2 roky ho len kŕmim....