deerslayer
04.05.14,16:10
Moja mama má wi-fi pripojenie v bytovke od suseda. Dal som jej na to nejaký starší adaptér ? NetGear, presný typ neviem a ani nie je asi dôležitý. Zapájal sa do USB v PC, odtiaľ kábel a na stole niečo ako USB kľúč v stojane.Pred cca mesiacom jej začal vypadávať net a pomohlo len, keď sused reštartoval svoj router. On tvrdí, že nič nemenil, nenastavoval. Prišiel som však na jednu zaujímavú vec. Po tom reštarte mi ukazovalo, že PC je pripojený k sieti, nie však na Internet. v nastaveniach boli IP prázdne, bez akýchkoľvek čísiel, ani len nuly tam neboli. Tak som tam miesto NetGearu prehodil TP-Link, obdobne zariadenie, akurát na stole miesto"USBkľúča" je anténka. Zrejme je to silnejšíe, pretože príjem je kvalitnejší, rýchlosť načítavania stránok vyššia. ALE ! Stále to neukazuje, že je PC pripojený k sieti, nieto ešte k netu, napriek tomu, že net ide. IP adresy opäť prázdne ! No a výpadky netu pokračujú...tak raz za týždeň, teraz zhodou okolností práve vtedy, keď susedia neboli doma. Prikladám fotky.....Vie niekto poradiť napriek môjmu amatérskemu popisu situácie ?
mecky
04.05.14,14:16
ked net ide, tak IP adresa tam nejaka musi byt, to je ale vedlajsie
vypadky su sposobene vecsinou slabym signalom a rusenim, dost casto pomoze zmena zabezpecenia wifi alebo zmena vysielacieho kanala, tie nastavenia sa ale robia na strane routra, ked pomaha restart, je tiez mozne ze je router vadný

edit: k obrazkom,
obrazok c4 je spravne, IP adresa sa ziskava automaticky, vidis ju na obrazku c3
celkovo to podla obrazkov vyzera dobre, mozes este skusit odinstalovat ten program od TPlinku aby pripajanie riadil priamo windows