Tomas_a_Sima
05.05.14,13:37
Dobrý deň,
rád by som si nechal poradiť ohľadne živého plotu. V štádiu riešenie máme stavbu RD na relatívne veľkom pozemku. Vzhľadom na predpokladaný časový horizont 3-4 roky (finálna fáza stavby - sťahovanie) už teraz dopredu chcem riešiť živý plot. Jedná sa o rovný pozemok vedľa potoku, zem je dosť kamenistá a slnka habadej z každej strany. Potrebujeme súvislú "stenu zo živého plotu" zo strany potoku dlhú 50m a vzdielenú od potoku 5m. Moja otázka znie čo odporúčate ako najvhodnejšiu rastlinu? Priority: neopadavý, vysoký cca 2metre, finančne nenáročný a najlepšie nenáročný na starostlivosť. Strihanie nerobí problém, ale ak by sa to dalo bez toho, bol by som len rád. Som v tomto smere úplný antitalent a mám obe ruky ľavé. :)
Vopred ďakujem za každý názor/skúsenosť. Pekný deň
brodozz
05.05.14,19:28
Brectan,stale zaleny,zadara,rastie rychlo al musi sa tahat po niecom u nas konkretne po pletive
arizona
05.05.14,19:42
Neopadavy? Tak jedine nieco ihlicnate, bud tuje,alebo smrecky.
Hod si do googlu "zivy plot" a najdes urcite nieco .-)
maped
05.05.14,20:11
ani buxus nie je zlý. Vydrží zelený-no musí sa strihať
arizona
05.05.14,20:13
Buxus rastie dost pomaly. Je skor vhodny na ine ucely,ako na rychle prekrytie plotu
Tomas_a_Sima
13.05.14,07:09
nad brectanom som rozmyslal, maju ho rodicia, ale my budeme robi normalny plot a to este neviem kde presne. bude to vacsi pozemok, takze toto bude akoby prvy plot a za nim druhy. vsetko je v stadiu riesenia. zatial som vygooglil asi najrozumnejsiu variantu tuju smaragd, teraz uz len hladam pomer cena kvalita a idem kupit. dakujem za reakciu.
Tomas_a_Sima
13.05.14,07:11
netreba mi rychle prekrytie, takze to berem, len vravim, obe ruky mam lave a strihanie nezvladnem.. :D
dobrocani
23.05.14,12:56
ja som nasadil hrab, cena nizka, opadava az na jar, ked stare listy striedahu nove a po piatich rokoch ma vysku cca 2metre. Je to dobry vetrolam, len potrebuje viac miesta do siky. Rezem ho raz do roka, nic narocne