Verca1979
08.05.14,09:18
Potrebujem si vybaviť prístupovú cestu k svojmu pozemku. Tak som si z katastrálneho portálu vytlačila mapku, kde som zistila, že parcela, cez ktorú by som sa na pozemok dostala, nemá založený list vlastníctva, takže neviem určiť majiteľa. Poraďte mi prosím niekto, ako sa k majiteľovi dopátrať, keďže na katastri mi takúto informáciu nevedeli poskytnúť.

Na katastrálnom portáli vidím napísané, že ide o Trvalé trávne porasty. Pozemok je umiestnený v zastavanom území obce. To je všetko, čo sa dá zistiť.
buchač
08.05.14,08:53
Aký pozemok ? Stavebný , lesy , hory , orná pôda .......
Kde je pozemok ? extravilán či intravilán....
Chobot
12.05.14,09:41
Treba si na katastri vypýtať staré pozemkové knihy. Možno tam bude vlastník zapísaný.

Ak nie, treba ísť na mestský či miestny úrad a spýtať sa, či ten pozemok nepatrí náhodou mestu či obci.
Verca1979
12.05.14,09:45
Na katastrálnom portáli vidím napísané, že ide o Trvalé trávne porasty. Pozemok je umiestnený v zastavanom území obce. To je všetko, čo sa dá zistiť.
branislavp
02.06.14,03:19
Podľa mňa, zájdi na kataster, za zamestnancom, ktorý má v agende práve to konkrétne katastrálne územie - obec, v ktorom sa nachádza konkrétna parcela. Tam sa dozvieš viac informácií. POdľa súčasného čísla parcely sa môžeš dopátrať aj histórie vlastníctva, kto bol pôvodný vlastník podľa prvotného zápisu v katastri v pozemnoknižnej vložky.
Ak neuspeješ na katastri, hľadaj informácie aj na obvodnom pozemkovom úrade.