pioter007
11.05.14,14:12
Ahojte, idem robiť na záhrade "skalku" bude tam miesto aj pre nejake kvietky ale bude tam aj časť zasypaná kamienkami (väčšia časť skalky bude obsypaná nejakým štrkom alebo kamienkami. Ide o to že neviem čo dať pod tieto kamienky aby to nezarastalo, (tkaná / netkaná textília alebo igelit nejaký ) Čo som videl netkanú textíliu tak neviem čo by to dlho vydržala a či po čase by sa nerozpadla = začala by mi tam rásť pomedzi tie kamienky burina, čo sa týka tej tkanej textílie tak tú som ani naživo ešte nevidel takže neviem posúdiť či je na takéto niečo vhodná. Potom by mohol byť aj igelit len zasa ten neprepúšťa vodu takže neviem či by sa mi tam potom nejak nedržala voda (skalka bude medzi chodníkmi takže je z každej strany ohradená obrubníkmi)

Tak neviem, ak by ste mali nejaké rady a návrhy, prípadne existuje niečo čo som nemenoval a je to na daný účel tak dajte vedieť.

Ďakujem :)

DOPLNENÉ:
tu je taký nákres čo som urobil pre lepšie pochopenie, časť skalky a časti zo štrkom je oddelena obrubníkom, v časti kde chcem dať tie kamienky tak budú len dva malé stromčeky (ktoré nerastú a ani nebudú) a okolo týchto stromčekov dam iba tie tvarovatelne plastove obrubníky a obsypem kôrou a potom dookola toho kamienky http://pioter.rajce.idnes.cz/X
Kvaka
11.05.14,12:48
Pozri si túto debatu. http://www.modrastrecha.sk/forum/zahrada/tkanina-proti-burine/?page=2
Ja by som dala jutovú prírodnú textíliu alebo kartón. :) Určite nie igelit.
pioter007
11.05.14,15:23
ďakujem, ten karton nie je vyhovujúci moc keďže okrem kamienkov tam skoro nič nebude a teda sa rychlo rozpadne a začne tam rasť burina ale niekde okolo rastliniek to nie je zlý napad no a juta neviem tiež pod kamene či to nie je zbytočne drahé, i keď to nevyzerá zle :)
Kvaka
11.05.14,15:47
Čítal si tú debatu celú? Záleží od pôdy, môže ti to vyhnívať. Ja pod tujami nemám nič, sú tiež dve a ak nejaká burinka náhodou vyrastie, vytrhnem.
pioter007
11.05.14,16:00
prebehol som to ale nie celé, no pod tuje to dávať nebudem, tam dam len nejakú kôru a tiež tak vytrhnem keď bude treba. (až tak 5-10cm od tují chcem dať nejakú tú textíliu alebo niečo take) pod tie kamienky, už len preto že nechcem tie kamienky pokladať len na hlinu a nejako to predeliť a tiež preto nech to až tak nezarastá i keď jasne že niekde špárou alebo v štrbine občas niečo vyrastie ale zasa keĎ dam 2-3 cm vrstvu kamienkov len tak na hlinu tak o pár mesiacov to bude tak prerastené že to budem môcť rovno kosiť ako trávnik :D
arizona
11.05.14,16:30
Mozes dat netkanu textiliu, ale taku tu hrubsiu a drahsiu.
Cez tie riedke,obycajne, ti zachvilu prerastie burina.
A igelit urcite nie je vhodny,lebo ti nepripusti vodu ku korenom. Ako chces polievat?
pioter007
11.05.14,17:13
no asi tak alebo nejaku geotextiliu tkanu silnejšiu a zalievať nijako, nebude čo - bude tam len štrk a čo sa týka tých dvoch tujek tak tam okolo nich necham otvor či už budem davať hocičo tak k tujkam to davať nebudem (len ich ohradím tým plastovým ohybným obrubníkom a obsypem tou drťou drevenou) a zalievať sa budu ako doteraz = dážď :) ale ano, ten igelit tam nebude dobrý lebo by mi tam ešte ta voda stála alebo čo a to by bolo asi horšie ako ta burina :) Ešte som sa dočítal aj to že sa dá naspodok niekoľko cm obyčajný štrk (lomový) a ten sa zhútni a to zabraňuje burine a naň sa nasype 2-3cm toho okrasného štrku :) ale nemám ten lomový tak skúsim zohnať nejakú kvalitnejšiu textíliu asi