mis-i
12.05.14,16:18
Zdravim nema niekto skusenosti s pestovanim odrody talisman ake ma naroky na vedenie a pod ? dakujem
pablito74
13.05.14,23:21
Dobry den, je to odroda s velmi bujnym rastom. Vyzaduje väcsiu zasobu stareho dreva a rez na dlhe tazne 12 - 20 ociek, na ktorych potom ziskate mohutne strapce. Takze vedenie cim väcsieho tvaru, tym lepsie.
Necnost tejto odrody je okrem toho ze nie je skora (iba do teplejsich oblasti) to, ze vyzaduje opelovaca nakolko ma iba zensky typ kvetov a nie je ani velmi odolna voci mucnatke.
Vynikajuca chut, velkost bobul a dobra mrazuvzdornost by to mali vsetko vynahradit.
mis-i
14.05.14,11:10
mna len odradzalo to ze vsade som sa docital ze ma velmi bujny rast a tie zenske kvety vedla mam odrodu Prim a Eszter ci sa mi to bude spolu opelovat , a keby som ho nechal teoreticky na dva tazne po cca 15 ociek tak asi musim aj dalej sadit od seba tie korene nie ?
pablito74
14.05.14,20:47
Ano ma bujny rast a ma rada väcsiu zasobu stareho dreva, takze ak môzte tak sirsi spon bude vyhodou, po 15 ociek by malo byt ok.
Pokial ide o opelenie tak odrodu Eszter nepoznam ale Prim by mal cca kvitnut v rovnakom case, takze by to mohlo byt v poriadku. Dajte potom vediet ako to dopadlo.
mis-i
15.05.14,16:41
dakujem za radu ,no este to potrva nejaku chvilku pokial bude uroda lebo sa mi len dnes podarilo zohnat jednu 2rocnu rastlinku vsade bolo vypredane no ma tak 120cm do vysky takze uvidime musim ju zasadit a vytvorit zrejme nejaky kmen ( este neviem v akej vyske ) lebo ma nechane az 2dlhe a dva kratke vyhony..