Palo Teky Tekela
13.05.14,15:47
Dobry den .Mam 4ročnu ringlotu a nerodi,chcem sa opytat či na ringlotu ,na opelenie staci aj slivkovkovy strom,alebo musi byt druha ringlota?
dobrocani
13.05.14,14:50
Ja mam len altanovu ringlotu a slivky president a cacanku a predsa ringlota rodi. Neviem, ci je to pouzitym rezom, alebo nahodou, ale rodi len na starsom dreve. Som len amater a ucim sa z vlastnych chyb. Ringlota mi zarodila hned druhym rokom po vysadbe(len ochutnavka) a teraz ked ma 5 rokov ocakavam urodu nieco nad 10kg.
pablito74
13.05.14,23:08
Bolo by dost vhodne napisat na akom podpniku je tato ringlota pripadne aka je to odroda, Ak by bola napr. na bujnom myrobalane, tak sa moze stat ze na dobru urodu si pockate dlhsie. Takisto niektore odrody nastupuju neskôr do plodnosti ...
Bolo by tiez dobre napisat ci kvitla, ak zakvitla a plodiky sa nevytvorili tak by mohol byt problem aj s opelenim, co môze vyriesit vysadenie/privrublovanie este jednej slivky/ringloty ktora bude kvitnut sucastne s tou vasou.
Dalsou pricinou by mohly byt Piliarky ktore ringloty oblubuju a dokazu niekedy znicit celu urodu este v rannom stadiu vyvoja. Takze moznosti preco nerodi su viacej.
wabi
16.05.14,05:16
Pablito to dobre vystihol. Treba viac informácií. Sledujte stromy okolo seba. Budete im viac rozumieť. Iba to zhrniem.
1. kvitne vôbec?
2. vivinú sa plody do veľkosti hrášku? Týka sa to piliarky...
3. Vyskitujú sa u vás slivkoviny alebo u susedov a ako rodia?
Pre strom 4 roky nič neznamená. Stromy sa dožívajú dlhšie ako ľudia. Možno budúci rok a odsledujte si to.
dariusko
16.05.14,06:08
Pablito to dobre vystihol. Treba viac informácií. Sledujte stromy okolo seba. Budete im viac rozumieť. Iba to zhrniem.
1. kvitne vôbec?
2. vivinú sa plody do veľkosti hrášku? Týka sa to piliarky...
3. Vyskitujú sa u vás slivkoviny alebo u susedov a ako rodia?
Pre strom 4 roky nič neznamená. Stromy sa dožívajú dlhšie ako ľudia. Možno budúci rok a odsledujte si to.

Taký orech začne rodiť ako 7-12 ročný