kreativna
20.05.14,08:31
Prosím Vás o informáciu, či neviete o správcovskej spoločnosti v KE, ktorá by umožnila vlastníkom v bytovom dome sledovať čerpanie fondu prevádzky, opráv a údržby cez pridelený kód počítačového programu (cez internet) pre každého vlastníka bytu.
Chobot
20.05.14,06:52
Myslíš niečo také, ako majú banky internetbanking?

A načo by to bolo každému vlastníkovi? Veď každý má právo ísť ku správcovi a pozrieť si stav čerpania FO, skontrolovať faktúry či doklady. Ja robím kontrolu dokladov po skončení roka a nikto iný ani len neštekne, že by mi pomohol alebo že by to tiež chcel vidieť. Ľudom to je šuma fuk, absolútne ich to nezaujíma.

Pochybujem, že by niektorá správcovská firma mala takéto riešenie v súčasnosti. U nás majú niektorí zástupcovia (tuším dvaja) prístup na účty domu cez internetbanking, ale iba na prezeranie. Takže môžu vidieť obraty, ale ak by cheli skontrolovať doklady, aj tak by museli ísť k správcovi.
sthruska
20.05.14,07:48
Susoft - informuj sa u nich. Ponúkajú to.
sito
20.05.14,08:25
Hlavne za toto: Ľudom to je šuma fuk, absolútne ich to nezaujíma.

Ale, keď sa niečo posere, potom je možnosť, že sa ich pár nasere.
peton
28.05.14,16:39
O správcovi neviem, ale viem o programe, ktorý umožňuje nielen sledovanie FPÚaO, ale aj svojich záväzkov a ďalšie informácie. :-)
sthruska
29.05.14,06:20
EasySVB?
mackoivan
31.05.14,07:46
podľa mňa je pre predsedu SVB jednoduché, na konci roka vytlačiť podrobné čerpanie z účtu a rozdať to vlastníkom bytov- uvidia tam každé čerpané euro a účel čerpania- u nás to tak robíme. Prehrabovanie sa vo všetkých platbách cez internet, každým členom SVB podľa mňa neumožňuje ochrana osobných údajov. SVB by už mali mať vypracované bezpečnostné projekty informačného systému.
mackoivan
02.06.14,07:22
dopĺňam môj komentár- po najnovšej novele zákona (po protestoch firiem) je to s tým IS nafigu. - kto ho nemá ešte vypracovaný, nech radšej za jeho vypracovanie neplatí- treba sa poradiť so správcami - s tými chránenými osobnými údajmi vlastníkov bytov je to po novom nie tak horúce ako nás predtým nabaláchali.
dariusko
02.06.14,07:32
Bohate stačí pasívny prístup na účet BD pre predsedu zástupcov vlastníkov
ako mám ja (prípadne ako mám, že predseda si može vypýtať výpis hocikedy :D )