Ivik300
20.05.14,16:01
Dobry den,poprosil by som vas ci my newiete nahodou poradit preinstaloval som znamemu pocitac MSI vr610x original tam mal windows xp takze som mu ho tam dal naspat postahoval som mu vsetky ovladace vsetko normalne slapalo ale ked som mu ho zapol tak za dve hodinky tak sa od seba sa vypne asi po 3 minutach a niekedy aj po minute.skusal som pozret v BIOSE teploty ale neni tam nic takeho a kedze my pocitac nezapne tak nemozem stiahnut nato nijaky program.dakujem za radu
misoft
20.05.14,14:56
"Dobry den,poprosil by som vas ci my newiete nahodou poradit preinstaloval som znamemu pocitac MSI vr610x original tam mal windows xp takze som mu ho tam dal naspat postahoval som mu vsetky ovladace vsetko normalne slapalo ale ked som mu ho zapol tak za dve hodinky tak sa od seba sa vypne asi po 3 minutach a niekedy aj po minute.skusal som pozret v BIOSE teploty ale neni tam nic takeho a kedze my pocitac nezapne tak nemozem stiahnut nato nijaky program.dakujem za radu "

Takže vôbec nezapne? nenabehne ani BIOS? Zdroj? Pokiaľ nenabieha ani to základné - BIOS - nemá "šťavu" - niektoré napätie nie je dodávané (12V, 5V)
Ivik300
20.05.14,15:02
nie nie do BIOSU sa da dostat vsade sa da dostat ale nie na dlho len na ten urcity cas kym sa nevypne
misoft
20.05.14,15:20
I tak, pokiaľ už v BIOSe vypína - je to hardvérová chyba. Zostáva opäť zdroj, komponenty, pamäť, HDD, GK.
Eliminuj všetko. Vyber RAM a spusti. Ak nepôjde, odpoj HDD a či ostane v BIOSe stabilný. Postupne pripoj HDD, pamäte, mechaniky a takto zisti, čo to spôsobuje.
Ivik300
20.05.14,15:25
uz som skusal aj to tak prave preto som napisal sem
misoft
20.05.14,15:27
A začne aj bootovať Windows?
Ivik300
20.05.14,15:29
zacne ale ho aj vypne niekedy skorej niekedy neskorsie... a uz naozaj ma nic nenapada
misoft
20.05.14,15:30
Tak to bude ako prvé - zdroj..... skús iný zdroj....
Ivik300
20.05.14,15:31
no tak to som este neskusal ale idem skusit a dam vediet
Ivik300
20.05.14,15:33
ale ako nabojacku??? to som skusal ale tym to neni!!!!
misoft
20.05.14,15:33
Potom tiež skontroluj MB - matičnú dosku - či náhodou nie sú na nej nafúknuté kondenzátory.....
Ivik300
20.05.14,15:34
praveze niesu cely som ho na komplet rozobral a nic vse je v pohode
misoft
21.05.14,16:52
Toto fakt vyzerá na hardvérovú chybu. Ty to neopravíš - daj preveriť v servise....pretože "vypínanie" je náhodné - od nábehu BIOSu až po začiatok bootovania. Niektorý komponent bude robiť šarapatu.....
Ivik300
21.05.14,19:31
no takze skusil som este jednu vec ale otom so strasne pochyboval...vymenil som este procesor a ked tam bol povodny procesor pocitac drzal na ventilatore vysoke otacky a ked som vymenil procesor razne sa otacky na ventilatore zmenili dole a uz sa ani nevypol ale dalsia vec ze nejde nabehnut grafika....skusal som aj externi monitor napojit a nic tak cize to bude grafikou a ked som dal naspet povodny procesor tak grafika stale nic. takze teraz uz asi skoncil naozaj kedze je tam stavana grafika.