elbro
24.05.14,17:15
Dostala som kartu micro Sd a dala ju do PC, kde mi ju pekne načítalo a videla som, že kapacita je 124 GB (celkovo výrobca udával 128 GB, ale chýbal priestor pre nejaké funkcie karty, čo je normálne), potom som kartu vložila do fotoaparátu a tam mi ukázalo kapacitu vyše 9999 fotografií alebo viac ako 999 hodín videa. Urobila som 2 fotografie a fotoaparát som vypla, ale po zapnutí o dva dni, hlásil: Chyba souboru databáze obrazu. Nelze obnovit. Pri prepnutí do prezerania pamäte hlásenie: Vložte pametovou kartu znovu. Vložila som ju do PC, ale nedá sa otvoriť ani formátovať, pretože hlási: vložte disketu do jednotky. Cez adaptér dokonca niekedy hneď po nájdení počítačom vypadne, ale cez usb ide dobre, no tiež sa nedá formátovať. Potom som ju zas dala do fotoaparáta a opäť do PC a zrazu ju v PC načítalo bez problémov, dokonca aj s fotografiou, ktorú som robila skúšobne. Chcela som sformátovať kartu, ale zas len hlásenie: Systém Windows nemohol dokončiť formátovanie, hoci súbroy načítavalo. Čo takéto vypadávanie, (ne)načítavanie znamená? Ako mu predísť? Čo môžem urobiť, aby to fungovalo normálne?
misoft
24.05.14,17:25
Holka zlatá - aká značka microSD - pretože takáto karta stojí cez 50€ (niekedy i viac). Mám dojem, že niekto si z teba vystrelil a podaroval ti FAKE s kapacitou možno 2GB.
Rada - vyhodiť. Kúp si v obchode.
mcunnamed
24.05.14,17:36
Hneď v prvej vete uvádza že videla že kapacita je 124GB čo je real pri uvadzanom 128GB... Podobnú vec mi spravilo z mobilom pričom Mobil podporoval maximalne 8GB a ja som tam dal 64 GB mobil načitával pol hodinu do menu a podobne. proste možno ten fotoaparat nepodporuje takú vysoku kapacitu tej pamäťovky. A taktiež na aky typ suboroveho systemu je formatovana FAT32 alebo NTFS ?...
misoft
24.05.14,17:39
No práve - nemôže naformátovať - pretože karta síce hlási jedno, ale je tam druhé.
Chobot
24.05.14,21:54
Kúp si radšej overenú a spoľahlivú kartu u nejakého predajcu, ktorý ti poskytne záruku. Ja som už tieť nakúpil nejaké veci (USB kľúče s kapacitou 64 GB z Číny a mal skutočne len 2 GB), ktoré od začiatku boli vadné.
Ing. Ľubomír Janoška
25.05.14,09:36
Keď sa nedá naformátovať na PC čítačke, skúsil by som formátovanie vo fotoaparáte. Fotoaparát nerozmýšľa a formátuje hlava-nehlava aj to, čo z pohľadu operačného systému počítača je problém. Mne to zabralo u CF aj u mini SD (na rozbehnutie, odtvedy fungujú normálne).
misoft
25.05.14,12:42
Poznámka na okraj: už raz sa to tu v Porade (myslím) rozoberalo.... tiež niekto "kupil" USB kľúč so 128GB a potom sa zistilo, že to bol len čínsky šmejd so 16GB.....
jelalim
25.05.14,15:18
To vyzera, ze micro SD karta je velmi zle naformatovana. Pravdepodobne zamerne. Dost mozne, ze ide o 1GB kartu, naformatovanu tak, aby sa tvarila ze ma 124GB. Karta sa sice da opravit, aby mala realnych 1GB, ale spolahlivost takychto kariet je velmi nizka. Kartu neodporucam pouzivat, lebo pridete o svoje fotografie ani neviete ako, a z poskodenej karty ich nedostanete. SD karty a podobna elektronika sa neoplati kupovat od hodiakeho rakosnika.
elbro
01.06.14,10:08
Ďakujem veľmi pekne za radu, mali ste pravdu s tým formátom, fotoaparát nerozoznal NTFS len FAT32, ktorý som kvôli kapacite karty nechcela dať, ale je to jediná možnosť ako to pôjde vo foťáku aj v PC. Nakoniec sa mi podarilo kartu sformátovať nie cez Windows, ale programom Paragon Partition Manager a už funguje všetko ako má a kapacita je tiež v poriadku. Možno ten program pomôže aj ďalším s podobným problémom.
Vymenila som aj adaptér, lebo v druhom adaptéri kartu PC načítaval rýchlejšie.
Ešte raz ďakujem za radu.
mcunnamed
01.06.14,15:13
Aj nabudúce :) ... Keby ste dali na radu tých tu prítomných tak ta karta by skončila v koši... No rád som pomohol a nech sa darí pri fotení :)