BUTTON.
26.05.14,09:52
Prosim vas prisla som na to ze ze ktosi pozna moje hesla; a dostava sa mi na emaily atd..bola som aj upozornena ze ten IPxxxxxxxx z uplne inej lokality, sa mi dostava na stranky..toto upozornnie som si poziadala ja..vsetko som vymazala..udaje, hesla, patrala som v pocitaci a nasla som dvoch pouzivatelov, mna a VEREJNE zdielane upravene v den kupenia PC,a upravovane aj pred kupou v minulom roku..spustili sme kontrolu antivir.programom odvcera kontroluje zatavil sa na 99% rookit a nemoze doteraz dokoncit.pocitac je novy z nay..myslim ze nam ho dalu schvalne, lebo ho mali na sklade nevylozeny a velmi ho vychvaloval tenpredavajuci...CO MAM ROBIT PROSIM...rozumie sa tomu niekto?
Ing. Ľubomír Janoška
26.05.14,08:32
Ide o PC v podnikovej sieti? Alebo v domácom používaní? Zabezpečená/nezabezpečená wi-fi?
Máte zistené, že niekto sa dostal na tento počítač? Alebo iba na údaje, ktoré máte na serveroch?
avalik
26.05.14,08:38
pravdepodobne tam mas OS Windows a tovarne nastavenia pri instalacii, obmedzenie zdielani si musis nastavit sama - resp. poziadat toho, kto sa tomu rozumie
BUTTON.
26.05.14,08:43
Domacu wifi zabezpecenu..zriadila som si eshop.. zverejnila na soc. sieti dostali sa mi do nastaveni zmenili email..potom mi prislo upozornenie ked som si poziadala o to..prisiel mi email aj presna imeilova adresa na toho doticneho co mi pomenil nastavenie..dali aj presnu lokalitu..z ineho konca slovenska, tak som pozerala aj navstevovanie mojho emailu s boli tam cudzie navstevy, tiez z ineho konca slovenska..dakujem
Ing. Ľubomír Janoška
26.05.14,09:21
Podľa doplnených informácií mi to neprijde ako napadnutie počítača - máte síce na ňom cudzie účty, ale nedá sa na ne dostať cez router/wifi/switch, pretože ten súčasne funguje ako firewall. Wifi je zabezpečená, takže cez ňu zrejme nešiel žiaden útok.
Takže Vám niekto hackol účet na sociálnej sieti. Treba sa spojiť s prevádzkovateľom sociálnej siete a používať jedinečné a silné heslá. Minimálne 8 znakov, malé a veľké písmená pomiešané s číslicami, pre každý účet iné heslo, neukladať heslá na žiaden verejný server.
+ pre istotu zneprístupniť na PC "cudzie" účty - to by mal urobiť niekto, ko ovláda adminsitráciu operačného systému (vo windows záložky security a sharing na properties priečinkov/adresárov)
BUTTON.
26.05.14,09:21
To bude najrozumnejsie..dakujem
misoft
26.05.14,09:28
T.z. že si za routrom. Údaje ti zmenili na profile soc. siete? V tom prípade ti nabúrali ten profil. Cez neho sa potom dostali k e-mailu. Ak máš svoju domácu sieť zabezpečenú WPA2-PSK a riadne heslo - je minimálna možnosť, aby sa ti do PC dostali priamo. Jediná možnosť by bola cez prijatý a otvorený infikovaný e-mail.
Rada: zmen heslo v e-maili, v profile na soc. sietí - najlepšie také, ktoré bude mať minimálne 8 znakov a v ňom bude kombinácia písmen veľkých, malých, číslic a špeciálnych znakov ( #%$+@]=><&*?:;![~ ). Vtedy je šanca na prelomenie mizivá. Okrem toho - odosielateľa daj do SPAMu. Neotváraj podozrivé e-maily - rovno zmazať.
BUTTON.
26.05.14,09:31
Este jedna otazka čo to znamena keď pri kontrole tym antivir. programom mám upozorenie aktualizácie, ktoré našiel skener nedostatočněho zabezpečenia pri poslednej kontrole: 2 Ďakujem
Ing. Ľubomír Janoška
26.05.14,10:22
Antivír treba pravidelne (každodenne) aktualizovať, aby mohol sledovať a identifikovať nové vírusy. Takže zaktualizujte databázu vírusov a spustite sken znovu.
BUTTON.
26.05.14,10:23
Myslim ze mi taky email prišiel a klikla som naň..ďakujem..hesla som pomenila..emailove adresy vymazala udaje a odstranila..ďakujem
misoft
26.05.14,10:26
Podľa toho - aké aktualizácie. Antivírové programy majú v nastaveniach možnosť automatickej aktualizácie - t.z. že automaticky zaktualizuje vírovú databázu (napr. Avast 1x denne, niekedy i 2x denne, okrem toho kontroluje aj on-line). Ak ide o aktualizácie doplnkov a programov, upozorňuje na nové verzie doplnkov, programov, ktoré je možné (ale nie nevyhnutne nutné) aktualizovať. Neaktualizované verzie sú čiastočným rizikom, pretože nemajú napr. ošetrené chyby, ktoré sa zistili.
BUTTON.
26.05.14,10:27
Dobre ďakujem